Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Most v Hlohovci opäť sprejazdnili

Napísal na 9. januára 2023

HLOHOVEC. Most ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci opäť sprejazdnili pre motorové vozidlá v pondelok 9. januára 2023 od 18:00 hod. Prvé prímestské autobusy sa na most vrátia v utorok 10. januára 2023. Komplexná rekonštrukcia mosta pokračuje bez ďalších výrazných dopravných obmedzení.

„Na najdlhší most vo vlastníctve trnavskej župy sa už v pondelok 9. januára o 18-tej hodine vrátili vozidlá. Rozhodol o tom okresný úrad na základe výsledkov skúšky zaťažiteľnosti mosta, ktorá dopadla veľmi dobre. To znamená, že sa naplnil účel rekonštrukcie, ktorým bolo zvýšiť bezpečnosť a stabilitu mosta. Tým sa končí obdobie dočasných obmedzení, ktoré znižovali komfort obyvateľov Hlohovca a jeho okolia. Všetkým ďakujem za trpezlivosť. Rekonštrukcia mosta pokračuje bez ďalších výrazných dopravných obmedzení,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Most v Hlohovci uviedli do predčasného užívania na základe záverov rokovania kompetentných orgánov v pondelok 9. januára 2023. Počas neho zohľadnili najmä výsledky skúšky zaťažiteľnosti mosta. Režim premávky je upravený dopravným značením. Chodci môžu po moste naďalej prechádzať po chodníku.

Most v Hlohovci. Zdroj: tlačová správa

Ďalšie budú autobusy

Od utorka 10. januára 2023 sa na most vrátia aj prímestské autobusy. Aktuálne cestovné poriadky nájdete na webovej stránke dopravcu ARRIVA Trnava. Posilnené vlakové spojenie Hlohovca s Leopoldovom funguje do nedele 15. januára 2023. Následne budú vlaky na tejto trase premávať v štandardnom režime podľa platného grafikonu.

Rekonštrukcia mosta plynulo pokračuje aj v novom roku, avšak si už nevyžiada dopravné obmedzenia. Dobudujú cyklotrasy po oboch stranách mosta, ako aj druhý z chodníkov. Ďalšie práce sa budú týkať spodnej stavby a okolia mosta.

Most číslo 513-006 cez rieku Váh má 343 metrov a nachádza sa na ceste II/513. Postavili ho v 60. rokoch, pričom 40 rokov prakticky nebol opravovaný. Realizovaná komplexná rekonštrukcia mosta výrazne predĺži jeho životnosť, ako aj bezpečnosť účastníkov premávky. Navyše pribudnú nové chodníky a cyklotrasy po oboch stranách mosta. Na projekt v hodnote 5,6 milióna eur získala trnavská župa nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa
  1. Willierox   On   10. februára 2023 at 22:24

    What side effects can this medication cause? Learn about the side effects, dosages, and interactions.
    https://nexium.top/# get cheap nexium no prescription
    Everything information about medication. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný.