Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Medzinárodný filmový festival v Cannes už v máji

Napísal na 1. mája 2016

V poradí už 69. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes prichádza o niekoľko dní. V porote bude aj hviezda zo Spider-Mana či série Hry o život.

PorotaCannes_resizePodľa správy TASR tohtoročný Medzinárodný filmový festival (MFF) v Cannes otvorí najnovšie dielo amerického filmára Woodyho Allena. Ide o filmový titul s názvom Café Society. Práve 11. mája v Cannes zažije svoju premiéru tento film s hviezdami Kristen Stewart a Jessem Eisenbergom. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Film sa odohráva v Hollywoode v 30. rokoch 20. storočia. V spomínanej snímke sa objavia tiež herečky Blake Livelyová a Parker Poseyová. Mužské zastúpenie tu doplní Steve Carrell. Film Café Society sa však neuchádza o cenu Zlatá palma, hlavnú trofej prestížnej súťaže celovečerných filmov a rovnako ani o žiadne z iných ocenení MFF v Cannes. Medzi súťažnými snímkami sa ocitnú aj diela autorov, ktorí sú medzinárodne uznávaní a opakovane získali ocenenia. Svoje zastúpenie tu majú krajiny ako Španielsko, Francúzsko, Belgicko, ale aj Spojené štáty americké, Rumunsko a krajina kvetov Holandsko. Okrem nich sa o priazeň budú uchádzať temperamentná Brazília, Filipíny, Dánsko, Kanada či Nemecko. Slovenská a česká kinematografia sa medzi súťažnými snímkami nenachádzajú. 2aab4df557510a8dc794d179bf706aeb

V súčasnosti je známa už aj kompletná zostava poroty Mezdinárodného filmového festivalu v Cannes. Tá bude hodnotiť cca 21 filmových titulov. Porotu budú tvoriť štyri ženy a rovnako štyria muži. Ženy tu bude zastupovať hviezda z komiksového príbehu o hrdinovi, ktorá si zahrala po boku filmového Spider-Mana Tobeyho Maguirea, americká herečka Kirsten Dunst, ďalej francúzska speváčka a herečka Vanessa Paradis, iránska producentka Katayoon Shahabi a talianska scenáristka, producentka, režisérka a herečka v jednom Valeria Golino. Z mužov budú mať v porote svoje zastúpenie herec z Dánska Mads Mikkelsen, potom maďarský scenárista a režisér László Nemes, tiež francúzsky režisér a scenárista Arnaud Desplechin a napokon kanadský herec Donald Sutherland, známy predovšetkým z fenomenálnej filmovej série Hry o život (Hunger Games). Predsedom odbornej poroty na MFF v meste na Azúrovom pobreží bude austrálsky režisér George Miller. Ten má za sebou režírovanie najmä filmovej série o Šialenom Maxovi. Teraz ho čaká neľahká povinnosť, keďže bude spolu s ostatnými členmi poroty posudzovať filmové diela na tomto svetoznámom festivale.

Medzinárodný filmový festival v Cannes sa tento rok bude konať v dňoch 11.-22. mája.

zdroj: TASR, filmpress.sk