Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lucius Szikora prišiel do rádia povedať viac o jeho najnovšej piesni I’ll Find You

Napísal na 9. júla 2022

Podľa piesne a možno ani jeho mena by ste netipovali, že I’ll Find You spieva slovenský spevák Lucius Szikora. Do rádia nám prišiel bližšie predstaviť túto skladbu a aj jeho umeleckú činnosť.

V rannej šou Rádia Aetter spevák Lucius Szikora prezradil, že pieseň I’ll Find You vznikla v spolupráci s ďalším slovenským hudobníkom Martinom Harichom, ktorý sa postaral o text singlu aj o jeho produkciu. Lucius označil Martina Haricha za veľmi šikovného umelca, ktorý je zároveň aj jeho kamarátom. Speváci spoločne vybrali jedno demo z viacerých, ktoré mal Martin odložené.

Pieseň I’ll Find You spevákovi vraj sadla ako uliata. Zdroj: RadioAetter

Podľa Luciusa mu táto pieseň sadla ako uliata a následne si žiadala iba pár drobných úprav. Singel rozpráva veľmi silný príbeh a dokáže v poslucháčovi vytvoriť emóciu. Niektoré časti sú aj spevákove osobné skúsenosti, ktoré si prežil a chcel ich dať do viet.

Je umelcovo meno Lucius jeho skutočné? Zdroj: RadioAetter

Tvorba Luciusa Szikora

Staršia umelcova skladba Niekomu patriť vznikla rovnako v spolupráci a to s Petrom Juhasom, ktorý napísal text a zložil hudbu. Jej produkciu mal na starosti Dominik Štofko z King Shaolin.

V nej Lucius spieva po slovensky. Naopak slová songu I’ll Find You sú v angličtine. Umelec nám vysvetlil, že chcel vyskúšať, či sa jeho fanúšikom bude páčiť tvorba aj v inom jazyku. Jemu osobne sa lepšie spieva po anglicky a príde mu to aj zvučnejšie. Podľa jeho vyjadrenia plánuje vydávať pesničky v oboch jazykoch a kombinovať to.

Úplne prvou piesňou Luciusa Szikora bola Sunflowers. Zdroj: expres.sk

Jeho úplne prvou piesňou bola Sunflowers, ktorú vydal pred 5 rokmi, keď mal asi 17 alebo 18 rokov. Spolupracoval pri nej s Markom Dannom, ktorý ho oslovil naspievať vokály.

Ako sa spevák dostal k spolupráci s Markom Dannom? Zdroj: RadioAetter

Lucius Szikora a acapella

Mladý spevák sa nám pochválil, že nedávno začal spolupracovať s acapella zoskupením For you, ktorí ho oslovili. Lucius sa z toho veľmi teší a užíva si každý koncert, ktorých majú aktuálne mnoho.

Ako sa Luciusovi páči spievať s acapellou? Zdroj: RadioAetter

Milovníci acapella hudby si môžu ich vystúpenia pozrieť aj na facebookovej stránke, kde pravidelne pridávajú nové covery. Nedávno prespievali singel Overpass Graffiti od Eda Sheerana. Okrem dokonalej podobnosti od originálu sa tešia veľkému množstvu videní a aj pozitívnym ohlasom od sledovateľov.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár