Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lose Control je utajený hit, ktorý vaše uši potrebujú počuť

Napísal na 29. januára 2024

Teddy Swims vydal song Lose Control už minulé leto, trpezlivo ho propagoval, až sa postupne premenil na zlato. V súčasnosti má cez 200 miliónov prehratí na Spotify.

Jaten Collin Dimsdale je 31-ročný americký spevák a textár, ktorý sa našiel v tvorbe R&B, soulu, country a popovej muzike. Na hudobnej scéne vystupuje ako Teddy Swims. Svoju predošlú kariéru videl v americkom futbalovom tíme, avšak keď v detstve objavil čaro divadla a hudby, nedokázal odolať.

Začínal ako člen lokálnych alternatívne rockových a post-hardcore skupín, ktoré hrali hlavne prevzatý materiál. V roku 2019 však začal pracovať na svojej sólo kariére a na YouTube zdieľal cover piesne, ktoré sa stali virálnymi. Naspieval skladby Someone You Loved od Lewisa Capaldiho, Valerie od Amy Winehouse či You’re Still The One od Shanie Twain.

Doteraz vydal 4 EPčka – Unlearning, A Very Teddy Christmas, Tough Love a Sleep Is Exhausting. Podarila sa mu aj spolupráca s Meghan Trainor, s ktorou naspieval pieseň Bad for Me v roku 2022. Tá sa umiestnila niekoľkokrát na vysokých pozíciách v hudobných rebríčkoch v Kanade, Spojených štátoch amerických či Veľkej Británii.

Súčasný stav jeho hudobnej kariéry

Lose Control vydal koncom júna minulého roku a oficiálne video s textom piesne má na Youtube cez 10 miliónov zhliadnutí. Pieseň sa stala virálnou a tento fakt potvrdzuje aj niekoľko násobné umiestnenie tejto piesne v hudobných rebríčkoch svetových rádií. Najvyššie sa umiestnil na treťom mieste v Holandsku a na štvrtom v Kanade a na Novom Zélande.

Byť zamilovaný môže byť ako závislosť. Stratíte kontrolu a všetko sa začne prepadať. A vy máte pocit, že jedinou možnosťou, ako sa z toho dostať, je byť s milovanou osobou. Pritom chcete ten pocit zažívať znova a znova,“ komentuje Swims obsah pesničky.

Jeho prvý album I’ve Tried Everything But Therapy (Part 1) vydal 15. septembra 2023. Zdroj: Facebook/teddyswims404

Jeho videá získali desiatky miliónov prehratí, čo neuniklo hľadačom talentov. Vlani podpísal vydavateľskú zmluvu s Warner Music, kde ihneď debutoval ablumom I’ve Tried Everything But Therapy (Part 1). Práve z neho pochádza spomínaný singel Lose Control a Teddy Swims albumu venoval aj tohtoročné turné v Európe, ktoré začne už koncom apríla.

Zdroj: Tlačová správa