Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

LIVE z Univerzitovice: Takto sa bavilo spoločne päť fakúlt po dvanástykrát

Napísal na 23. marca 2017

Kto by to bol povedal, že už prešlo toľko času, kedy sa zatvorili brány klubu Relax po jedenástom pokračovaní obľúbenej študentskej akcie “Univerzitovica”. V utorok, 21.marca sa na svoje už dvanáste pokračovanie tešili desiatky, ba priam stovky nedočkavých študentov, všetkých piatich fakúlt Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Rozhodol som sa, že akciu, ktorá spája všetkých mladých “partypeople” z UCM, zhrniem za pomoci mojich skromných zápiskov do článku, ktorý momentálne čítate. O nahrávky sa postarala naša kolegyňa z rádia Aetter, šikovná Alžbeta Sujová. Slov na úvod bolo myslím tak akurát dosť, poďme si predstaviť atmosféru, začiatok a priebeh Univerzitovice číslo 12.

23:33  Príchod do klubu. S partiou ideme priamočiaro k baru. V klube ako-takom ešte nie je veľa ľudí, čo nám ale celkom vyhovuje, keďže presun a následné skonsolidovanie celej našej Aetter “crew” dalo časovo celkom zabrať. Cez ľudí, ktorí vo veľkom debatujú, zatiaľ o bežných veciach typu škola, práca, ženy, muži, deti … nie, deti nie … je počuť príjemný set jedného z DJ-ov, ktorý rozbieha dnešnú noc známymi skladbami a vo všeobecnosti vládne v klube príjemná atmosféra. Avšak vo vzduchu cítiť, že dnes to bude ešte veľmi zaujímavé. Samozrejme, nechýba úvodný prípitok. Prvá vodka.

0:04  Zápisok o tejto hodine bol zaznačený hlavne pre dve výrazné zmeny v klube. Do klubu Relax prišlo v priebehu pol hodiny podstatne viac ľudí, čiže sa prirodzene vytvoril silný tancu chtivý dav v strede parketu, na čo DJ-i samozrejme zareagovali a začali púšťať skladby, ktoré jednoducho nenechajú človeka chladným a nečinne stáť na mieste. Preto môžeme skonštatovať, že tá pravá zábava začala po pól noci a predstavy sa stali skutočnosťou. Začína sa stará, dobrá Univerzitovica.

0:30  O pol jednej sme zaregistrovali, že sa niečo deje na pódiu. Moderátor! Každý, kto čo i len trošku pozná Andreja, vie, že moderovanie pod jeho taktovkou je záruka spokojnosti, zábavy, smiechu a prúdu endorfínov štastia vyplavujúcich sa… no dobre, trošku preháňam, ale naozaj moment, kedy sa slova ujal moderátor Andrej, bol spúšťačom skvelých reakcií baviacich sa študentov. Ľudia spievali, tancovali, súťažili a úprimne sa zabávali. P.S.: Vodky už nepočítam.

 

1:00 – Štvrtý a zároveň posledný zápisok z tejto noci hovorí o všetkom podstatnom. Dovolím si ho preto zacitovať:  ,,1:00! Bavíme sa, tancuje sa a je to tu mega!“ O jednej hodine po polnoci sa už naozaj ťažko opisujú všetky detaily, keďže sme sa naozaj výborne zabávali a atmosféra baviaceho sa davu nás v pozitívnom zmysle úplne pohltila . Koniec koncov, nebránili sme sa. Pravidelne sme robili výjazdy na terasu, späť k baru a na parket. Jedinou zmenou bol možno obsah niektorých rozhovorov. Už totižto nedominovali témy z oblasti školy, ani rodiny a priateľstiev. Áno. Aj politické či životné názory mohlo pozorné ucho započuť, hlavne v priestoroch vonkajšej terasy, kde si študenti šli trošku vydýchnuť ( niéé, ja nevydychujem ) a doplniť energiu. A presne vtedy sme vedeli, že viac skúmať a mapovať terén nie je potrebné, keďže ako sa hovorí, ľudia si idú svoje a zábava je v plnom prúde. Študenti UCM sa bavili do ranných hodín a konkrétne v stredu ráno, 22.marca si viacerí z nás minuli aj posledné “absenčky”. Uznajte ale, stálo to za to !

Legendárna Univerzitovica ani tento rok nesklamala a dôkazom toho, sú výpovede študentov, ktorí sa nebáli a prezradili nám, ako sa cítia a ako sú spokojní s priebehom akcie.

Svoje nám tiež prezradili aj organizátori tejto výnimočnej udalosti.

Matej Martovič:

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie študentské akcie, pod záštitou študentskej rady UCM a vôbec všetkých, ktorí nám aj takýmito akciami spríjemňujú každodennú rutinu štúdia na vysokej škole.

Text: Adam Puvák 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pokračovať v čítaní