Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Linkin Park predstavili doteraz nezverejnenú skladbu Lost

Napísal na 5. marca 2023

Skupina Linkin Park v marci oslávi dvadsiate výročie ich albumu Meteora. Pri tejto príležitosti si pre fanúšikov pripravili prekvapenie v podobe dávno stratenej skladby Lost, v ktorej môžeme počuť aj hlas zosnulého Chestera Benningtona.

Od smrti speváka Chestera Benningtona ubehlo už takmer 6 rokov. Podľa slov spoluzakladateľa kapely Mika Shinodu fanúšikovia na kapelu určite nezabudli: Fanúšikovia nám často písali, aby sme vydali niečo s Chesterovým hlasom. Som nadšený, že sme to mohli urobiť týmto špeciálnym spôsobom.

Linkin Park našli Lost v archíve

Skupina nahrala Lost ešte v roku 2002. Pôvodne sa mala ukázať aj na vtedy pripravovanom albume Meteora, ale kapela sa nakoniec rozhodla pre skladbu Numb a na Lost sa zabudlo. Po 20 rokoch ju našli v štúdiovom archíve, ktorý kapela skúmala pre raritný materiál na výročnú reedíciu platne. Pozostalí členovia skupiny sa k nedokončenému záznamu vrátili, dopracovali ho a teraz pieseň vydali ako plnohodnotný singel Linkin Park. Nájsť ju bolo ako objaviť obľúbenú fotku, na ktorú ste dávno zabudli,povedal Mike Shinoda.

Vyjadril sa aj k významu samotného textu: Ak si správne spomínam, inšpiráciou pre pieseň bolo obzretie sa za vecami ktoré slúžia ako spomienky, do ktorých ste jednoducho vtiahnutý a vnárate sa do pocitu nostalgie či už dobrej alebo zlej.“

linkin park lost
Výročná reedícia k dvadsiatym narodeninám albumu Meteora vyjde v apríli ako limitovaný Super Deluxe Box Set. Zdroj: Tlačová správa

O tom, že sa fanúšikom skladba páči, svedčí aj fakt, že sa pieseň v rebríčkoch vyšplhala medzi tie najpočúvanejšie. Okrem vysokých počtov prehraní na streamovacích platformách, ako je Spotify alebo YouTube, si skladba získala aj 38 priečku v rebríčku Billboard Hot 100.

Videoklip k Lost

Skladbu sprevádza rovnako kvalitne spracovaný videoklip. S tým kapele dopomohli umelci Maciej Kuciara a pplpleasr, ktorí vo videoklipe využívajú grafiku v štýle japonského anime. Videoklip je poskladaný z útržkov najrôznejších záznamov z archívu kapely a známych klipov. 

Špeciálna reedícia albumu Meteora, ktorý tento rok oslávi 20. narodeniny, vyjde už v apríli tohto roka. Dostupný bude vo verzii Super Deluxe Box Set s tromi CD nosičmi.

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár