Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lepšia, modernejšia, pompéznejšia Fashion Delight

Napísal na 27. februára 2013

TRNAVA. Fakulta masmediálnej komunikácie už druhýkrát úspešne zažiarila vo svetle reflektorov v podobe ďalšieho ročníka nezabudnuteľnej módnej prehliadky Fashion Delight. Za celým podujatím stála opäť skupina študentov FMK, ktorá celú akciu zorganizovala pod dohľadom pedagóga Mareka Šimončiča. Tentoraz sa táto veľkolepá šou konala v univerzitnej jedálni, čiže vo väčšom, lepšom a najmä krajšom priestore ako je vstupná hala fakulty.

Posledný februárový utorok sa tak niesol v znamení bežnej i extravagantnej módy, známych značiek a talentovaných návrhárok. Prvou predstavenou bola rovnako ako minulý rok kolekcia netradičných modelov od študentky FMK a spoluorganizátorky Fashion Delight Alexandry Džuganovej. Móda byAlex pozostávala zo šiat vyrobených z vriec na odpadky, igelitu a bublinkovej fólie. Za ňou nasledovali modely na bežné nosenie, či už dámske alebo pánske, od značky House. Ďalej sa predstavili nováčikovia na módnej scéne našej fakulty Kristína Mišechová, HooliGEN, Tatiana Vavríková a Huci Design. Od Kristíny Mišechovej mali diváci možnosť vidieť časť kolekcie Schwarzkopf fashion talent, ktorá bola ukážkou jednoduchej elegancie. Jej protipólom bolo oblečenie od HooliGEN vyznačujúce sa miernou dávkou extravagancie a drzosti.

Počas predvádzania jednotlivých modelov sa na červenom koberci objavila i samotná tvár tejto značky Zuzana Plačková. O prechod od extravagantného štýlu naspäť k jemnosti sa postarali šaty z dielne Tatiany Vavríkovej. Skupinu nováčikov na tohtoročnej módnej šou uzatvárala návrhárka Lucia Hucíková (Huci Design) so svojou dych vyrážajúcou kolekciou Sedem hriechov, ktorá obsahovala živé a nápadité modely. Na svoje si prišli i fanúšikovia nedbalej a športovej módy v podaní trnavskej značky Aranburu. Po športovom oblečení prišlo na rad prekvapenie večera určené predovšetkým zúčastneným dámam. Bola ňou ukážka desiatich pánskych motýlikov od absolventky FMK Kataríny Blaško Švecovej, ktorú predviedli páni v boxerkách. Na záver prehliadky sa predstavila známa slovenská návrhárka Jana Jurčenko so svojou kolekciou nápaditých a originálnych šiat. Šperky a doplnky k šatám pochádzali z dielne dvoch študentiek FMK Márie Bohunickej a Janky Kadlíčkovej. Obe vyrábajú svoje šperky ručne čo každému jednému kúsku dodáva originalitu a jedinečnosť.

Spestrením celej akcie bola dražba outfitov predvedených doktorandmi FMK. Tí sa svojej úlohy zhostili na výbornú a svoj pobyt na prehliadkovom móle si naplno užili, čím si získali nadšenie publika. O kultúrnu stránku sa postarali v úvode a závere podujatia tanečné skupiny FullhauZz Crew a The Dolls. Nechýbalo ani spevácke vystúpenie, o ktoré sa postarala Dominika Mirgová s pesničkou od Rihanny. Dominika sa však na móle objavila nielen ako speváčka, ale aj ako modelka, keď predviedla model od Huci Desing a Aranburu. Počas celého programu sa o zábavu starala moderátorská dvojica Matúš a Ľubka. Účesy sa líčenie na šou vznikli vďaka šikovným rukám študentiek FMK.

Sponzormi podujatia boli UCM, FMK, drogéria DM, mesto Trnava, Websupport, kozmetika S-he stylezone, reklamná agentúra MediaChain a hotel Cakov Makara. Mediálnymi partnermi boli MTT, Zoznam.sk, Atteliér a Aetter.

[nggallery id=34]

[poll id=“17″]

Text a foto: Kristína Pomsárová


Pokračovať v čítaní

Další článok

AETTER narodeninoval!


Náhľad