Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kvetinová výzva – obdarujte na MDŽ dámy zo Zariadenia pre seniorov

Napísal na 1. marca 2022

TRNAVA. Obdobie pandémie je náročné, no prinieslo aj množstvo prejavov spolupatričnosti a láskavosti a dali vzniknúť mnohým dobrovoľníckym výzvam či charitatívnym podujatiam. Jednou z nich je nová iniciatíva, s ktorom prichádza Zdravé mesto Trnava v spolupráci so Zariadením pre seniorov v Trnave na Ulici Terézie Vansovej. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien oslovuje verejnosť s výzvou „… aby sa na žiadnu nezabudlo.“

„Tento rok sme sa rozhodli upriamiť pozornosť na ženy – seniorky žijúce v mestskom Zariadení pre seniorov. Pripravili sme výzvu pre dobrovoľníkov, aby tamojším dámam venovali kvety a pomohli zmierniť ich pocit osamelosti či izolácie,“ vysvetľujú koordinátorky Zdravého mesta Anna Tamajková a Petra Vráblová. „Rovnako veríme, že mnohí z nás majú veľké srdcia, no už, žiaľ, nemajú nikoho, komu by prejavili počas tohto sviatku svoju pozornosť. Aj takýmto spôsobom môžu spraviť radosť sebe i obdarovaným.“

Kvety podľa vlastného výberu môžete priniesť počas 8. marca na radnicu na Hlavnej ulici do 17.00 h. Pripravené budú nádoby s vodou a prepravka na kvety v kvetináčoch. Ešte v ten večer budú odovzdané klientkam zariadenia.

„Mnohé seniorky v našom zariadení už nemajú príbuzných, alebo žijú ďaleko od nich. Veľmi nás potešil nápad kolegýň zo Zdravého mesta, ako využiť tento pekný sviatok a dať mu aj sociálny rozmer,“ hovorí riaditeľka Zariadenia pre seniorov Anna Menkynová.

Hádam neexistuje žena, ktorú by nepotešilo dostať kvety. Okrem toho, že sú potechou pre oko,  skrášľujú a harmonizujú prostredie. Ešte významnejší je však pocit, že na vás niekto myslí a chce vám urobiť radosť. To je, ostatne, dôležité nielen počas Medzinárodného dňa žien.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár