Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kraj vyjadruje solidaritu s Ukrajinou, jej vlajku vyvesil na budovu svojho úradu

Napísal na 25. februára 2022

TTSK. Trnavský samosprávny kraj vyvesil vo štvrtok 24. februára 2022 na svoju budovu na Starohájskej 10 v Trnave vlajku Ukrajiny. Symbolicky tým vyjadruje pocit spolupatričnosti s ukrajinským ľudom.

„Dnešný agresívny útok Ruskej federácie na Ukrajinu je v príkrom rozpore so základnými princípmi medzinárodného práva a rozrúša medzinárodný poriadok vybudovaný za cenu miliónov obetí druhej svetovej vojny. Otvoril oči aj všetkým, ktorí z akýchkoľvek dôvodov verili ilúzii o mierumilovnosti súčasného osadenstva Kremľa. Je zrejmé, že deklarácie o dobrých úmysloch alebo o bezdôvodnosti obáv z masívnych vojenských cvičení na vlastnom území boli opakovanými lžami. Trnavská župa sa jednoznačne stavia na stranu Ukrajiny. Na znak podpory a solidarity s ukrajinským ľudom sme na budovu župného úradu vyvesili vlajku nášho susedného štátu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

TTSK: vlajky

Na vyvesení ukrajinských vlajok na budovách všetkých župných úradov sa na dnešnom zasadnutí Zhromaždenia SK8 v Košiciach dohodli župani. Navyše sú samosprávne kraje súčasťou, a to veľmi užitočnou, systému krízového riadenia štátu, čo osvedčili počas pandémie ochorenia Covid-19. V tejto súvislosti sú v stálom kontakte s centrálnym krízovým riadením štátu a v prípade potreby sú pripravené poskytnúť súčinnosť a organizačnú či materiálnu kapacitu na zvládnutie hroziacej humanitárnej krízy.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný.