Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kórejská skupina BTS vydá nový album. Okrem toho stíha spoluprácu s UNICEF-om

Napísal na 9. novembra 2020

Fanúšikovia nezostali nasucho ani počas pandémie. Kapela si namiesto svetového turné urobila virtuálny koncert na letisku.

BTS sa chystá na vydanie svojho pripravovaného albumu BE. Vyjde už v novembri. Po prvom albume MOTS: 7 (Map of the soul), ktorý skupina dala von vo februári, je BE už druhý tohtoročný a štvrtý štúdiový album známej kórejskej skupiny.

Koncertovali na letisku

Plány na celosvetové turné v júni prerušila pandémia koronavírusu. Skupinu to neodradilo a pre svojich fanúšikov si v septembri pripravila virtuálny koncert MAP OF THE SOUL ON: E, na ktorom po prvý raz naživo predstavila skladby z nového albumu. Nechýbal ani ich vôbec prvý hit Billboard Hot 100 Dynamite.

Počas koncertu BTS prekonalo svoj vlastný rekord v počte pozretí. Vyše 756-tisíc fanúšikov sa pripojilo na online koncert, ktorý trval hodinu a pol. Zaujímavosťou je, že skupina si na vystúpenie prenajala najväčšie letisko v Južnej Kórei. Takto chcela ľuďom odovzdať posolstvo, že netreba strácať nádej. ,,Je to prísľub nového začiatku,“ vyjadril sa líder RM počas koncertu.

Kórejská skupina
Virtuálny koncert mohli vidieť všetci fanúšikovia z pohodlia domova. Zdroj: Facebook

Dynamite trhá rekordy

Od vydania svojho prvého čisto anglického tracku Dynamite svetové hviezdy účinkujú na mnohých odovzdávaniach cien či v televíznych reláciách. Objavili sa aj v týždňovom online premietaní v show Jimmiho Fallona.

Bangtan boys stihli získať aj mnoho ocenení a zlomili rekordy ďalších rebríčkov v Amerike. To všetko počas skladania nového albumu, spievaného len v kórejčine.

Pre tento koncert si BTS vybrali folklórnu časť Soulu. Zdroj: Youtube

Skupina chce šíriť nádej

V stredu 23. septembra sa BTS vrátili do OSN, kde sa stretli s Henriettou H. Fore, výkonnou riaditeľkou UNICEF-u, aby odoslali odkaz o nádeji a solidarite pre všetkých mladých ľudí. Ako jedny z mála k-pop hviezd, využili členovia kapely svoju popularitu na rozšírenie pozitívnych myšlienok napriek celosvetovej pandémii. ,,Life goes on. Let’s live on,“ znelo ich heslo.

Jungkook, RM, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jin zdieľali s fanúšikmi aj svoje problémy, ktorým museli čeliť kvôli pokračujúcej koronakríze. Hovorili o zrušení celosvetového turné, ako aj o pocitoch beznádeje a samoty. Ďalším prekvapením boli aj ručne písané pohľadnice od každého z členov venované fanúšikom, ktorých BTS pomenovali Army. Skupina pohľadnice zdieľala v mobilnej aplikácii WeVerse.

Kórejská skupina
Každý z členov si vybral rôzne farby a písmo. Zdroj: WeVerse

Hudobníci zdôrazňujú, že posolstvo Love Yourself, na ktorom kórejská skupina spolupracovala s UNICEF-om, pokračuje ich piesňou Dynamite. V texte sa hovorí: „Som diamant, vieš, že sa rozžiarim.“ Hviezdy K-popu ubezpečili svojich fanúšikov: „BTS je tu s vami“.

Úryvok svojej titulnej piesne Life goes on predstavili už na konci októbra. BTS vydá nový album BE 20. novembra o 12 hodine európskeho času. Skupina uvedie nový singel spolu s piesňou Dynamite na odovzdávaní cien American Music Awards 22. novembra.

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár