Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Poznáte klub 27? Je pravda alebo lož, čo sa o ňom hovorí?

Napísal na 16. decembra 2022

Klub 27 je pomyselné zoskupenie ľudí, ktorí už nie sú medzi nami živými. Patria do neho zvyčajne umelci, najčastejšie hudobníci a speváci, ktorých životná cesta skončila vo veku 27 rokov. Od tohto nešťastného čísla je odvodený samotný názov klubu.

Medzi najpopulárnejších umelcov v tejto skupine patria zvučné mená ako Kurt Cobain alebo Amy Winehouse. Reťaz úmrtí, ktoré si spoločnosť začala všímať začala v roku 1969 a trvala len necelé 3 roky. To stačilo ľuďom, aby si uvedomili, že známe osobnosti hudobného sveta umierajú v rovnakom veku. Medzi prvých členov zoznamu sa zaradil Brian Jones, Jimi Hendrix, hippie speváčka Janis Joplin a Jim Morrison.

Speváčka Amy Winehouse na jednom zo svojich koncertov Zdroj: udiscovermusic.com

Zapredali dušu zlu?

K teórii ohľadom klubu 27 sa viaže história, teórie a najrôznejšie špekulácie. Predčasné úmrtia umelcov údajne súvisia s tým, že sa ešte počas svojho života upísali diablovi. Týmto vymenili svoju dušu za slávu a bohatstvo.

Jasným dôkazom pre ľudí, ktorí tejto teórii veria je život, hudobné úspechy a úmrtie Roberta Johnsna. Bol to americký bluesový hudobník a skladateľ. Tak ako ostatní, aj on zomrel vo veku 27 rokov. V detstve bolo jeho najväčším snom stať sa hudobníkom a zaručiť si tak slávu a uznanie. Bol v tom ale jeden háčik. Údajne nebol vôbec hudobne nadaný.

Robert Johnson často spomína vo svojich piesňach temné sily. Zdroj: todaybirthday.in

Johnson počul neznámy hlas

Spočiatku sa snažil živiť ako potulný hudobník. Keď hral na svoju gitaru, ľudia po ňom pokrikovali aby už konečne prestal a aby mu to gitaru niekto vzal, pretože sa to údajne nedalo počúvať. To ho ale neodradilo.

Hovorí sa, že jedného večera počul hlas, ktorý mu hovoril aby vyšiel von na križovatku. Pred domom stála čierna postava. Tá si od neho vypýtala jeho dušu výmenou za slávu a úspech. Keďže bola hudobnícka kariéra jeho najväčší detský sen, s ponukou súhlasil. Postava, nazývaná aj ako diabol, mu vzala gitaru, naladila ju a vrátila mu ju naspäť. Od tejto chvíle sa stal Robert slávnym, ako sa hovorí, z noci na deň. Do konca svojho života žal nespočetne veľa úspechov.

Johnsonova smrť je opradená mnohými tajomstvami. Podľa doterajších zistení by sme na jeho úmrtnom liste našli len dátum a miesto smrti. Príčina je do dnešných dní neznáma. Niektorí odborníci sa opierajú o to, že sa už narodil s ochorením syfilis, a preto bola jeho smrť tak neočakávaná a rýchla. Iní hovoria o tom, že ho otrávil neznámy muž jedom, ktorý mu mal podať vo fľaši od whisky.  

Slovenská herečka Monika Potokárová Zdroj: cas.sk

Koncom roka 2019 otriasla Slovenskom smutná správa. V jednom z bratislavských panelákov spáchala samovraždu herečka Monika Potokárová. Mala len 27 rokov. Dôvod úmrtia nie je doteraz verejne známy. Hovorilo sa o nej ako o najtalentovanejšej herečke súčasnosti. Objavovala sa na obrazovkách televízie ale aj na doskách Slovenského národného divadla, kde bola najobsadzovanejšou herečkou. Po herečkinej smrti sa začalo špekulovať o tom, že teória o klube 27 zasiahla aj naše územie.  


Možnosti čitateľa
  1. brimemi   On   24. januára 2023 at 20:10

    At Olympia Orthopaedic Associates, you are in excellent hands because our sports medicine doctors are fellowship trained and have the advanced knowledge and skills to treat your injury or condition individually to meet your needs purchase lasix online Mult Scler 2010; 16 197 207

  2. brimemi   On   3. februára 2023 at 6:29

    Investigations into potassium balance within the circulation should primarily be based on plasma rather than serum since potassium is released from platelets and red cells during the clotting process and can influence artifactual increases in serum lasix and potassium levels These findings strongly indicate a reshaping effect on the antitumor TIM induced by selective p110О± inhibitor, as well as their potential, together with ICBs, in cancer therapy

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný.