Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kto je Kenya Grace a čím jej nový song Strangers tak zaujal?

Napísal na 10. septembra 2023

Pieseň Strangers sa ihneď po vydaní dostala medzi najžiadanejšie skladby v Nemecku, Švédsku či ďalších európskych štátoch vrátane Slovenska a Českej republiky. Počas niekoľkých hodín sa pretlačila medzi dvadsiatku najprehrávanejších skladieb na Spotify. Kto je táto speváčka a kde táto rytmická pieseň vznikla?

Kenya Grace pieseň Strangers fanúšikom dávkovala po kúskoch. Skladbu napísala, naspievala a vyprodukovala doteraz neznáma londýnska umelkyňa, ktorá v roku 2019 absolvovala prestížnu Akadémiu súčasnej hudby. Po sérii spoluprác vydala minulý rok sólovú prvotinu Oranges, po ktorej nasledovali single Afterparty Lover a Meteor. Všetky sa dočkali pozitívnych reakcií a speváčke zaistili pozornosť vydavateľstva Warner Music.

Na jej sociálne médiá pridáva veľké množstvo obsahu zo zákulisia tvorby hudby a svoje produkčné aj vokálne schopnosti často prezentuje v živom vysielaní. Výsledkom tejto aktivity je, že jej sledovanosť je takmer jeden milión. Na platforme Soundcloud ju navyše povýšili titulom „Ascending Artist, čo v preklade znamená „rastúci umelec“.

Kenya Grace pieseň Strangers a jej úryvky pravidelne zverejňovala na svojich sociálnych sieťach, čím si získala množstvo fanúšikov, ktorých neskôr celou skladbou jednoznačne nesklamala. V songu sa stretáva nočný klubový život aj tzv. slúchadlová hudba. Minimalistická produkcia dokresľuje intímnu atmosféru, ktorú skladbe dodal jemný vokálny prejav.

Medzi rádiovými hitmi ju robí výnimočnou jej drum’n’bass dynamický podklad, vďaka ktorému si získala takú pozornosť. Pieseň opisuje koniec romantického vzťahu a všetky emócie, ktoré sa spájajú spolu s ním. Kenya oznámila, že sa fanúšikovia môžu tešiť aj na hudobný videoklip, ktorý bude skladbu sprevádzať.

Zdroj: Tlačová správa