Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Keane prichádzajú s výberom ich najväčších hitov

Napísal na 11. októbra 2013

Anglická alternatívno-rocková kapela Keane, ktorá na hudobnej scéne pôsobí už pomerne dlhý čas, sa rozhodla bilancovať. Na svet sa má onedlho dostať ich úplne prvá „výberovka“.

Kapela Keane bola založená ešte v roku 1997, avšak najväčší komerčný úspech dosiahli až o pár rokov neskôr po vydaní ich debutového albumu Hopes and Fears. Táto nahrávka získala množstvo ocenení, vrátane prestížnej Brit Award, a skladby ako Everybody’s Changing či Somewhere Only We Know im otvorili brány do hudobného sveta, kde si okamžite našli svoje pevné miesto.

Neskôr prišli albumy Under the Iron Sea, Perfect Symmetry a Strangeland, ktoré vždy nasledovali úspech svojich predchodcov. Dokopy teda Keane v priebehu ôsmych rokov stihli vydať štyri albumy.

S veľkým množstvom úspešných singlov sa však objavuje aj požiadavka mať všetky skladby niekde pokope. A preto v priebehu tohto roka prišla kapela s nápadom vydať svoju úplne prvú „výberovku“. Album dostal názov The Best of Keane a dátum jeho vydania je naplánovaný na 11. november 2013.

Výber skladieb obsahuje všetky známe hity z ich predošlej tvorby, ale objavia sa na ňom aj dve úplne nové piesne, a to Higher Than the Sun a Won’t Be Broken. Prvá menovaná skladba sa už dokonca 28. septembra objavila na pultoch predajní ako samostatný singel.

Tracklist „The Best of Keane“:                    The Best of Keane

 1. “Eveybody’s Changing”
 2. “Somewhere Only We Know”
 3. “Bend and Break”
 4. “Bedshaped”
 5. “This Is The Last Time”
 6. “Atlantic”
 7. “Is It Any Wonder?”
 8. “Nothing In My Way”
 9. “Hamburg Song”
 10. “Crystal Ball”
 11. “A Bad Dream”
 12. “Try Again”
 13. “Spiralling”
 14. “Perfect Symmetry”
 15. “My Shadow”
 16. “Silenced By The Night”
 17. “Disconnected”
 18. “Sovereign Light Café”
 19. “Higher Than the Sun”
 20. “Won’t Be Broken”

 

Text: Lenka Molnárová

Zdroj: www.youtube.com