Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tieto stánky na vianočných trhoch v Trnave určite nevynechajte

Napísal na 9. decembra 2018

Prinášame ti výber z troch najlepších stánkov, kde môžeš uhasiť svoj smäd, najesť sa a nakúpiť darčeky.

1) Santov pelech

Ak máš rád originálne nápady a kvalitnú prácu barmana, tak vieš, kam máš ísť. Ponuka v tomto stánku je omnoho pestrejšia a máš na výber z množstva alkoholických nápojov, ako napríklad turbo punč, tatranský punč alebo aj diabolský punč. Ten posledný obsahuje okrem klasického punču aj 80-percentný rakúsky rum. Podáva sa zapálený a z vlastnej skúsenosti vieme, že poriadne zahreje.

Obsluha v Santovom pelechu. Zdroj: Ján Grega

Okrem alkoholických nápojov v tomto stánku ponúkajú aj nealko, ako napríklad čokoládu, marshmallow čokoládu, nealkoholický punč či kávu. Na výber máš aj zo Santových špeciálov, ako Santovo tmavé pivo či medové jablká, ktoré môžeš vidieť na fotografii nižšie. Je to jeden zo stánkov, ktorý je otvorený najdlhšie a nájdete ho pod mestskou vežou.

2) Podplamenníky

Najlepší podplamenník týchto trhov je jednoznačne ten levický. Na ich upečenie sa používa pec, na ktorej si pokojne môžeš ohriať ruky alebo pri nej len tak v teple postávať. Na výber máš slaninový, klobásový, bryndzový a štyri ďalšie druhy podplamenníkov. A aby toho nebolo málo, k dispozícii máš nádobky s chilli a cesnakom pre dochutenie.

Takto sa miešajú drinky v Santovom pelechu. Zdroj: Ján Grega

Takto sa miešajú drinky v Santovom pelechu. Zdroj: Ján Grega

3) Drevené výrobky

Krásne hračky, dekorácie či riad z dreva túži mať vo svojej domácnosti nejedno dieťa či gazdinka. Drevené kríže na stenu, betlehemy, pletené košíky, misky a varechy či kočíky pre deti. Všetko vlastnoručne vyrobené z dreva a k tomu príjemná vianočná atmosféra.