Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Katarzia vydala nový album. Spieva aj o nechcenom tehotenstve

Napísal na 25. októbra 2023

Jedinečná slovenská umelkyňa svoju novinku čoskoro pokrstí na koncerte v Bratislave.

Katarzia vydala nový album s názvom Šťastné dieťa. Fanúšikovia nezameniteľnej slovenskej hudobníčky sa ho dočkali 6. októbra 2023. Zaujímavosťou je, že väčšinu nových piesní zložila na rodinnom dedičstve – starom pianíne po mame. V textoch sa snaží ísť do hĺbky rodinných väzieb.

Vydaniu albumu predchádzal singel Piesok, ktorý zverejnila spolu s videoklipom v prvej polovici októbra. Ukážky z ostatných piesní nájdete na stránke hudobného vydavateľstva Slnko Records.

Spoločnosť je prerastená patriarchátom

V Šťastnom dieťati sa venuje témam ako nechcené tehotenstvo či ženské priateľstvá. Práve tie sú pre umelkyňu špeciálnou kategóriou sociálnej väzby.

„Žena ako objekt konštantne hodnotená všetkými, s ktorými prichádza denne do styku. Často najprísnejšie kriticky hodnotené práve druhými ženskými členkami rodiny alebo inými ženami navzájom. Ešte stále sme spoločnosť prerastená patriarchátom a často sme práve my ženy na seba navzájom príliš tvrdé,“ hovorí Katarzia pre portál Hudba.sk.

Podobnej problematike sa speváčka venovala aj v minulosti. V piesni Hoří i voda vysvetľuje, prečo by mali zmiznúť rodové stereotypy, ktoré sú v našej spoločnosti podľa nej hlboko zakorenené.

katarzia nový album
Nový album si môžete predobjednať na oficiálnej stránke katarzia.sk. Zdroj: katarzia.sk

Katarzia nový album predstaví aj v Bratislave

Šťastné dieťa nahrala ako svoj šiesty štúdiový album. Dostupný je na CD, LP a digitálne. Vypočuť si ho môžete aj na koncertoch, ktorých termíny aj miesta nájdete na oficiálnej stránke umelkyne. 30. novembra 2023 vystúpi aj v Bratislave, kde svoj nový album aj pokrstí.

Šťastné dieťa vyšlo v českom vydavateľstve Animal Music, produkoval ho jeho zakladateľ Petr Ostrouchov a nahrávalo sa v Sono Records Doupě. Na novinke spolupracovala s basistom Tomášom Liškom, pianistkou Kristínou Smetanovou, bubeníkom Romanom Víchom či švédskym trumpetistom Oskarom Stenmarkom.