Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jemná gitara a zvučný hlas. Speváčka Karmen Pál-Baláž predstavila novú pieseň Nie je to len mnou

Napísal na 20. marca 2021

Karmen Pál-Baláž, finalistka Česko Slovenskej Superstar z roku 2018, prichádza s viacerými novinkami, vrátane novej skladby a kapely.

Po tom, ako v roku 2019 vydala debutový album Kúzlo, prichádza Karmen s novým singlom, ktorý rádio Aetter zaradilo aj do svojho playlistu„Pesnička vzišla z novej hudobnej spolupráce s gitaristom, kamarátom a autorom skladby Jánom Kmecom,“ približuje speváčka vznik novej piesne.

„Trochu som upravila melódiu a s gitaristom z mojej novej kapely, Filipom Kluknavským, sme sa pustili do nahrávania v štúdiu HookFabrique. Filip sa producentsky postaral aj o výsledný zvuk skladby,“ predstavuje Karmen producenta skladby.

Karmen Pál-Baláž. Zdroj: Lukáš Koska

Speváčke jej umeleckú tvorbu skomplikovala koronakríza, no napriek zdĺhavému procesu, výsledok podľa nej stojí za to. „Prajem si, aby som už mohla opustiť okres, stretnúť sa s kapelou v Košiciach, zahrať si a vystúpiť na pódiu. S novou kapelou máme nacvičený repertoár, no náš prvý koncert sme vlani odohrali online. Teším sa z novej pesničky, som šťastná, že môžem priniesť do tohto obdobia kultúrneho ticha niečo nové a pozitívne,“ uzatvára Karmen.

Nová skladba Karmen Pál-Baláž má jemný gitarový začiatok, ktorý po pár sekundách pretne speváčkin zvučný hlas. Záver skladby pripomína inštrumentálne časti niektorých piesní kapely Coldplay. Pieseň má emocionálny text, hovorí o láske a náhlom citovom uvedomení. Po vypočutí zanechá v poslucháčovi pocit ľahkosti.

Karmen Pál-Baláž sa zviditeľnila, keď sa umiestnila na treťom mieste v súťaži Česko Slovenská Superstar. Spomedzi všetkých súťažiacich bola najlepšie umiestnenou Slovenkou. Neskôr istý čas koncertovala so známou skupinou Peha a so skupinou Acoustic Nights. Začiatkom roka 2019 spolu s Adamom Ďuricom vytvorila skladbu Anjel a potom skladbu Nádej, na ktorej spolupracovala so Celeste Buckingham.

Zdroj: Tlačová správa, kultura.pravda.sk