Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kapela Smola a Hrušky zachraňovala zraneného Českého turistu v Tatrách

Napísal na 22. októbra 2018

Slovenská kapela Smola a Hrušky je pomerne známa na Slovensku aj v Čechách. Tentokrát si svojou novou piesňou Český turista v Tatrách v spolupráci s kapelou Tři sestry vzali na mušku tému nám veľmi dobre známu. Českých turistov, ktorí preceňujú svoje schopnosti v našich veľhorách. Klip, na ktorom pracovali študenti FMK je doslova čerešničkou na torte.


Najmenšie veľhory sveta – Tatry,  sú nie len lákadlom, ale tak trochu aj postrachom pre domácich i zahraničných turistov. Ročne na Slovensku nájde smrť viac Čechov, ako ich zahynie celkovo vo všetkých alpských krajinách. Práve túto tému spracovala kapela Smola a Hrušky vo svojom novom singli a klipe Český turista v Tatrách. Touto skladbou sa snažili nielen pobaviť, ale aj napomenúť českých turistov, aby si dávali väčší pozor v horách a nepreceňovali svoje sily.

Hlavnej úlohy v klipe sa zhostil Pavel Novotný, kráľ českého bulváru a unikátna česká celebrita, ktorý sa do svojej hereckej roly naplno vžil v spolupráci so šarmantnou slečnou Radomírou Luciou Bačovou.

Natáčanie klipu k piesni. Zdroj: Lexis production

„Když se ozvali Smola a Hrušky, nebylo co řešit, navic Lou Fanánek Hagen je u nás legenda, běhat s touhle partvou dva dny po Tatrách, to je splněný šoubyzový sen. Ta píseň se stane hitem a ten klip poběží na MTV, protože obojí je geniálni!“, tvrdí hlavná postava klipu, Peter Novotný.

Natáčanie klipu k piesni. Zdroj: Lexis Production

Ako hudobný hosť sa v skladbe predstaví legenda českej rockovej scény Lou Fanánek Hagen, spevák a frontman skupiny Tři Sestry.

„Český turista v Tatrách je povedený kousek, karikatura typického českého výletníka je trefná a nehanlivá – prostě Češi mají své charakterové specifičnosti. Například chodí do hor naprosto nepřipravení a téměř každý týden se lze dočíst oztracených českých turistech. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit i natáčení klipu – vznikl podařený věčírek u táboráku nedaleko popradského obchodního střediska – a neztratil jsem se!“ tvrdí Lou Fanánek Hagen, ktorý si spolu s kapelou zahral horského záchranára.

Kapela Smola a Hrušky. Zdroj: Lexis Production

 

Skladba vznikla ako pilotný singel k česko-slovenskej kompilácii, ktorú autor skladby a frontman kapely Smola a Hrušky – Spoko Kramár spolu s kapelou pripravujú ako darček pre fanúšikov a jej vydanie sa plánuje pri príležitosti výročia 100 rokov Československa.

 

 

„Mám to šťastie, že každé ráno za pekného počasia sa môžem kochať z okna spálne krásou Tatier. V jeden takýto okamih mi veľhory na diaľku pošepkali, aby som o nich zložil song. Pri tvorbe ódy na Tatry som sa upol na fenomenálny stereotyp českého turistu a text som napísal v češtine. Až neskôr z toho vyliezol česko-slovenský duet, ktorý vyčarí úsmev každému, hoci téma je vlastne dosť reálna a smutná. Som rád, že Fanánek sa nebál spievať tento text a že Pavel stvárnil absolútne dokonale hlavnú úlohu v klipe.“ tvrdí autor skladby Spoko Kramár.

Klip k piesni bol natáčaný v Prahe, na Liptove a vo Vysokých Tatrách. Na videoklipe kapela spolupracovala s talentovaným filmárskym teamom z Lexis Production, ktorého súčasťou sú aj traja študenti FMK, Mário Puzder, Pierre Fabó a Martin Krolák.

Nový klip Český turista v Tatrách si môžete pozrieť tu:

 

Kapela Smola a Hrušky okrem pripravovanej česko-slovenskej kompilácie Patríme k sebe, pracuje aj na ďalších nových videosingloch a v neposlednom rade finišuje na novej viac ako 2-hodinovej koncertnej show k vianočnému turné Patríme k sebe tour 2018. 

Predpredaj lístkov na turné v sieti predpredaj.sk a ticketportal.sk

Zdroje: Tlačová správa, youtube, Lexis Production


Pokračovať v čítaní