Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
JVKE a Pink Sweat$ vytvorili ďalšiu virálnu pieseň Lavender
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

JVKE a pink sweat$ vytvorili ďalšiu virálnu Pieseň s názvom lavender

Napísal na 21. februára 2024

Song Lavender sa ešte nestihol dostať do veľkých médií, avšak internet si ho rýchlo obľúbil. Pieseň na platforme Spotify si za pár dní vypočulo takmer 2 milióny poslucháčov.

Jacob Dodge Lawson, verejne známy pod menom JVKE, je americký spevák, textár, producent a influencer. Jeho hudobná kariéra začala na TikToku v roku 2020, kde pridával krátke videa s jeho tvorbou. Medzi prvými virálnymi piesňami bola skladba Upside Down, s ktorou jej poslucháči vytvorili cez 14 miliónov videí na TikToku.

Začínal hraním na piane a tvorbou hudby pre kostol, v ktorom jeho otec robil kňaza. Zdroj: Euphoriazine.com

JVKE tvorí najmä popovú hudbu a vie hrať na gitare, piane a bubnoch. Na oceneniach iHeartRadio Music Awards bol nominovaný v kategórií Social Star Award, ktorú aj nakoniec vyhral. Kvôli hudbe ukončil štúdium na vysokej škole Community College of Rhode Island a má uzavretú zmluvu s globálnou vydavateľskou spoločnosťou AWAL.

Najväčší Úspech jeho hudobnej kariéry

Jeho najúspešnejšou skladbou je pieseň golden hour, ktorá ovplyvnila celú ďalšiu Lawsonovu tvorbu. Vydal ju v roku 2022 a doteraz je veľmi populárna. O tom svedčí aj skutočnosť, že na Spotify má cez 1 bilión prehratí. Nominovali ju aj na MTV Video Music Awards, v kategórii Push Performance Of The Year. Skladba má niekoľko verzií a remixov, ktoré sú taktiež obľúbené medzi poslucháčmi.

Pieseň je súčasťou prvej zo štyroch častí jeho debutového albumu This Is What __ Feels Like (Vol. 1–4). Všetky časti albumu majú takmer totožný názov avšak vo vynechanom priestore sa vždy menia slová na základe tematiky piesní:

  • This Is What Falling in Love Feels Like,
  • This Is What Heartbreak Feels Like,
  • This Is What Sadness Feels Like,
  • This Is What Falling Out of Love Feels Like.

Každá z nich obsahuje 3 piesne a časti vydával postupne každý deň od 3. októbra do 6. októbra 2022. Na podporu albumu uskutočnil v roku 2023 turné na území Spojených štátov amerických s názvom What tour feels like. Malo 24 zastávok a fanúšikovia čakajú, že v nasledujúcom turné sa umelec zastaví aj v Európe.

Pieseň Lavender a ďalšie úspešné spolupráce

Najnovšiu pieseň Lavender JVKE zložil s umelcom Pink Sweat$. Vydali ju začiatkom februára a napriek tomu, že jej propagovaniu nevenovali veľkú pozornosť, internet si k nej našiel cestu a fanúšikovia ju zbožňujú. Text hovorí o silnom prežívaní lásky a vnútorného pokoja aj napriek ťažkostiam, ktoré život prináša. Pieseň Lavender je dokonalým spojením emotívneho textu a melódie od JVKE a príjemnej upokojujúcej hudby Pink Sweat$.

Počas jeho aktívnej kariéry sa mu podarilo spolupracovať s niekoľkými veľkými hudobníkmi. Hudbu skladal spolu s Alanom Walkerom, Charliem Puthom, Martinom Garrixom či vystúpil naživo s Aliciou Keys so spomínanou piesňou golden hour. Bol aj súčasťou tvorby jednej z piesní pre najnovší film Rýchlo a Zbesilo 10, na ktorej spolupracoval okrem iných aj so skupinou BTS. Skladba Angel Pt.1 vyšla 18. mája 2023 a je štvrtou v poradí zo všetkých pesničiek vytvorených pre film.