Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jungkook a jeho album Golden lámu rekordy

Napísal na 12. novembra 2023

Najmladší člen skupiny BTS vydal svoj debutový štúdiový album. Novinka Golden obsahuje veľa známych mien ako DJ Snake, Jack Harlow či Latto.

Sedemčlenná juhokórejská skupina je známa pre viacero úspechov. BTS má v Guinessovej knihe rekordov zapísaných celkovo 23 prvenstiev. Patria medzi ne napríklad ocenenia za Najviac streamovanú skladbu na Spotify počas prvých 24 hodín alebo Najviac predaných vstupeniek na koncert vysielaný naživo.

Jungkook, hlavný spevák, v rámci diskografie skupiny predviedol tri sólové piesne – Begin, Euphoria a  My Time. V roku 2022 sa objavil v piesni amerického speváka Charlieho Putha. Left and Right sa v americkom rebríčku Billboard Hot 100 umiestnila na 22. mieste. 

Fanúšikovskú úroveň si v roku 2022 zvýšil singlom Dreamers. Stal sa prvým juhokórejským umelcom, ktorý vydal pieseň k Majstrovstvám sveta vo futbale. Vystúpil s ňou aj na otváracom ceremoniáli, po ktorom na sociálnych médiách získal obrovskú priazeň.

Jungkook album Golden
Jungkook vystupujúci na otváracom ceremoniáli Majstrovstiev sveta vo futbale 2022. Zdroj: Alkpop.com

Seven

Prvou oficiálnou sólovou skladbou umelca je hit Seven. Jungkook na nej spolupracoval s americkou rapperkou Latto. Pesnička prekonala množstvo streamovacích rekordov. Debutovala na prvom mieste v rebríčkoch Billboard Hot 100 , Global 200 a Global Excl. 

Seven sa navyše stala skladbou, ktorá najrýchlejšie získala miliardu streamov na platforme Spotify. Chytľavý hudobný podklad je doplnený jednoduchým textom, ktorý má dve verzie. Zatiaľ čo originálna skladba hovorí o láske, explicitná verzia opisuje sexuálnu túžbu.

Ďalším singlom vydaným pred albumom je 3D. Je to spolupráca s americkým rapperom Jackom Harlow. Ten je vo veľkej miere známy vďaka sociálnej platforme Tiktok. Pesnička je zmes popu a R&B, pričom sa umiestnila na vrchných priečkach rebríčkov po celom svete.

Album Golden

Hlavnou skladbou očakávaného albumu je Standing Next To You. Rytmickú skladbu dopĺňajú Jungkookove vokály. Vo videoklipe natočenom v Budapešti Jungkook sleduje „tajomnú femme fatale“, pričom sa na konci stretnú tvárou v tvár.

Celkovo, album obsahuje 11 skladieb. Súčasťou sú aj ďalšie dve spolupráceCloser To You s DJským triom Major Laser a Please Don’t Change s francúzskym DJom Snake. Okrem toho sa na tvorbe pesničiek podieľali známi hudobníci ako Shawn Mendes, Ed Sheeren či Diplo.

Jungkook a album Golden bodovali vo viacerých hudobných rebríčkoch. Spevák mal svoje premiérové ​​predstavenie v epizóde Late Night with Jimmy Fallon. Neskôr sa objavil aj na Citi Concert Series, kde sa stretol s fanúšikmi a odpovedal im na ich otázky.