Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jimin z BTS vydal svoj debutový album. FACE hovorí o témach ako ako osamelosť, rast a sloboda

Napísal na 14. apríla 2023

Po týždňoch čakania sa fanúšikovia BTS dočkali, pretože ďalší člen skupiny vydal svoj sólový projekt. Jiminov album FACE je tu a prináša rozmanitosť hudobných žánrov a vlastných emócií.

Nahrávacia spoločnosť BigHit, pod ktorou skupina pôsobí, oznámila v októbri minulého roku postupný odchod členov na povinnú vojenskú službu. Napriek tomu si mohli fanúšikovia od tej doby vypočuť viaceré sólové projekty.

Najstarší člen Jin vydal v spolupráci so skupinou Coldplay singel Astronaut a líder RM priniesol svoj dlho očakávaný debutový album Indigo. Najmladší člen Jungkook potešil fanúšikov futbalu svojím songom Dreamers, ktorý sa stal súčasťou Majstrostiev sveta vo futbale 2022 v Katare.

Album FACE

Jimin-ov debutový album bol vysoko očakávaný. Obsahuje celkovo šesť skladieb, z čoho titulná Like Crazy je v kórejskej a anglickej verzii. Celý projekt sa nesie v rôznych hudobných žánroch ako pop, hip hop alebo R&B. Celosvetová hviezda ním rozpráva príbeh o tom, ako čelí sám sebe, keď stojí na novom začiatku svojej kariéry. 

Symbolizuje jeho skok vpred ako umelca, ale aj ako človeka. Veľkou inšpiráciou bola aj pandémia, pričom sa mladý spevák venoval témam ako osamelosť, zápas so sebou samým, rast a sloboda.

„Toto je môj prvý album, preto odráža to, kto som. Dúfam, že ho fanúšikovia budú brať s týmto zámerom a bude sa im páčiť,“ hovorí Jimin o svojom albume.

Týždeň pred oficiálnym zverejnením albumu urobil Jimin rozruch singlom Set Me Free Pt.2. Dynamická hudba a intenzívna choreografia vzbudili v ľuďoch obrovské očakávania. Názov je zámerným pokračovaním k piesni Set Me Free, ktorú vydal člen BTS Suga v rámci mixtape D-2 v roku 2020. Obaja interpreti v názvoch nehľadali hlbší význam. Songy spájajú témy, o ktorých hovoria.

Titulná pieseň Like Crazy hovorí o bolestivom pocite straty seba samého pri hľadaní milovanej osoby vo sne, no napriek tomu dominuje túžba zostať v sne navždy. Videoklip je inšpirovaný filmom Like Crazy z roku 2011. O tom, ale aj o rôznych iných témach hovoril Jimin v epizóde Tonight Show s Jimmym Fallonom, kde sa objavil deň po svojom sólo debute.

Úspech FACE

Jimin-ov Album FACE zožal obrovský úspech a pripísal si viacero rekordov. V Prvý deň vydania sa predalo viac ako milión kópií a objavil sa na popredných priečkach hudobných rebríčkov po celom svete. Taktiež sa stal najlepšie hodnoteným kórejským sólistom všetkých čias v rebríčku Billboard 200.

Jimin z BTS vydal svoj debutový album FACE
Prvé miesto pesničky Like Crazy v rebríčku Billboard Hot 100. Zdroj: Twitter/billboardcharts

Song Like Crazy v rebríčku Billboard Hot 100 debutoval na prvom mieste, čím sa stal prvým juhokórejským sólo umelcom s týmto titulom. Najvyšší titul doteraz patril spevákovi PSY a jeho známej skladbe Gangnam Style. Pre Jimina prvenstvo v tomto rebríčku nie je novinkou, keďže na ňom BTS kraľovali so skladbami ako Butter, Life Goes On, či My Universe.

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár