Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Niekoľko tipov na jesenné filmy, ktoré vás zabavia počas upršaného dňa

Napísal na 18. októbra 2023

Prichádza chladné počasie, ktoré nás zaháňa do tepla domova. Ako záchranu pred nudou vám ponúkame jesenné filmy, pri ktorých sa určite nebudete nudiť.

Poznáte to, keď prídete domov z práce alebo zo školy a máte chuť sa iba zabaliť do teplej prikrývky? Nerobiť nič iba ležať a pozrieť si nejaký dobrý film. My vám prinášame 7 tipov na jesenné filmy, ktoré vám navodia tú správnu atmosféru.

Spolok mŕtvych básnikov

Film komentuje nie len problémy v spoločnosti, ale aj školského systému. Zdroj: TOUCHSTONE PICTURES/ALAMY

Nový školský rok na prestížnej chlapčenskej škole vo Vermonte so sebou prinesie aj nového učiteľa. Profesor Keating študentov neobohacuje len o poznatky z angličtiny, inšpiruje ich aj v osobnom živote. Povie im o Spolku mŕtvych básnikov a pobáda ich, aby išli proti prúdu za svojimi snami. Tento film vás namotivuje, najmä ak sa na začiatku školského roka neviete nájsť a strácate sa v knihách.

Na nože

Ak túžite po mysteriózne s prímesou humoru, je pre vás tento film tým pravým. Detektív Benoit Blanc je povolaný do rodinného sídla bohatého spisovateľa. Toho našli ráno mŕtveho v jeho izbe s reznou ranou na krku.

Rodina a polícia sa domnieva, že išlo o samovraždu. Nikto netuší, kto najal detektíva a on sa domnieva, že smrť excentrického spisovateľa nebola náhoda. Je niekto z rodiny vrahom? Ako s týmto prípadom súvisí opatrovateľka zosnulého spisovateľa?

Twilight

Natočený podľa knižnej predlohy. Fantasy film Twilight si našiel priaznivcov po celom svete. Stredoškoláčka Bella Swan sa presťahu za svojím otcom do mestečka Forks. Bella je svedkom viacerých neobyčajných udalostí, najmä ak je v prítomnosti jej spolužiaka Edwarda Cullena.

Toho spolu s jeho rodinou zahaľuje záhadné tajomstvo, ktoré sa Bella rozhodne odhaliť a dostane sa do smrteľného nebezpečenstva. Twilight Sága obsahuje dokopy päť filmov, takže budete mať čo pozerať niekoľko hodín.

Fantastický pán Lišiak

Jedno z najlepších diel amerického režiséra Wesa Andersona, Fantastický pán Lišiak, je animovanou adaptáciou rovnomenného diela od Roalda Dahla. Pán Lišiak, ktorému prepožičal hlas George Clooney, si žije krásny život spolu so svojou manželkou a synom. Jedného dňa si však spomenie na časy, keď bol lúpežníkom a zacnie sa mu po tomto živote. Zosnuje teda najväčšiu lúpež, akú kedy svet videl.

Úsmev Mony Lízy

V 50. rokoch príde na dievčenskú univerzitu učiť nová učiteľa umenia. Katherine Watsonová, ktorú si zahrala Julia Roberts, je prekvapená zastaranými názormi, ktoré na univerzite panujú. Jej študentky aj napriek svojmu vzdelaniu vidia najväčší životný úspech iba v svadbe a starostlivosti o domácnosť.

Nemajú ambíciu svoje vzdelanie posunúť ďalej. Katherine chce dievčatám ukázať, že dokážu myslieť aj samostatne bez toho, aby im to povedali učebnice. Dokáže ale presvedčiť aj Betty, ktorá je ukážkou dokonalej ženy tej doby?

Halloween

Klasika hororových filmov Halloween rozpráva príbeh Michaela, ktorý ako šesťročný 31. októbra 1963 dobodal svoju sestru. Potom ako strávi 15 rokov v psychiatrickom ústave sa mu podarí utiecť. Všetci sa boja pomyslieť, čoho je Michael schopný. Jeho psychiater doktor Loomis je presvedčený, že sa vráti do svojho rodného mesta. Mestečko Haddongield sa dozvie o jeho návrate počas halloweenskej noci, kedy je pre mnohých už neskoro.

Daždivý deň v New Yorku

Romantická komédia z dielne Woodyho Allena ukazuje príbeh dvoch vysokoškolákov Gatsbyho, ktorého stvárnil Timothée Chalamet, a Ashleigh, ktorú si zase zahrala herečka Elle Fanning. Rozhodnú sa spolu stráviť víkend v New Yorku.

Daždivý deň v New Yorku patrí medzi obľúbené jesenné filmy.
Ashleigh a Gatsby zdieľajú lásky k starým filmom. Zdroj: netflix.com

Ashleigh má za úlohu urobiť rozhovor so slávnym režisérom a Gatsby jej chce ukázať obľúbené zákutia jeho rodného mesta. Nič však nepôjde podľa ich predstáv. Ashleigh je okúzlená svetom filmu a Gatsby neplánovane strávi víkend so sestrou svojej bývalej priateľky. Do toho príde aj nepozvaný hosť – dážď, čím sa film dostáva medzi obľúbené jesenné filmy.