Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jarný Medokvas sa začína v sobotu pod Smolenickým zámkom

Napísal na 18. mája 2022

Festival Jarný Medokvas odštartuje 21. mája popoludní v Smoleniciach. Už tradične sa bude konať v medovinárstve Včelovina, ktoré je na jar oázou včiel a kvetov.

Ako je dobrou tradíciou, návštevníci festivalu budú môcť ochutnať jedenásť druhov medovín, medový burčiak i sajder. Taktiež sa môžu osviežiť medovým pivom, kde okrem nášho stáleho výberu v sobotu predstavíme aj novinku. Nápoje budú dopĺňať aj výborné ovocné medové limonády,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina.

Festival za začína v sobotu 21. mája o 15:00 hod. a nebudú na ňom chýbať stánky s jedlom, prehliadky medovinárstva a včelárskej záhrady. „Návštevníci si môžu užiť deň v záhrade plnej kvetov a vychutnať si naše medové nápoje,“ dodáva Pavol Kudláč.

Festival Jarný Medokvas odštartuje 21. mája popoludní v Smoleniciach. Zdroj: regiontrnava.sk
Festival Jarný Medokvas odštartuje 21. mája popoludní v Smoleniciach. Zdroj: regiontrnava.sk

Festival medových nápojov Medokvas sa majiteľom medovinárstva Včelovina podarilo minulý rok usporiadať len v auguste. „Tradične ho ale pre svojich stálych aj nových návštevníkov usporadúvajú na jar, v lete a na jeseň v obci Smolenice,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár