Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jack Harlow so singlom Lovin On Me valcuje rebríčky. Ako sa mu podarilo preraziť?

Napísal na 30. novembra 2023

Jack Harlow znova obsadil prvé miesto v hudobných rebríčkom so singlom Lovin On Me. Aké je tajomstvo jeho úspechu?

Americký rapper Jack Harlow, ktorého vášeň k hudbe sa formovala už od mladého veku, ako 12-ročný spolu s jeho kamarátom nahrali prvé CD a predávali ho na ich škole. Teraz vydal svoj ďalší hit –⁠ Lovin On Me, ktorý sa dostal na popredné miesta vo svetových rebríčkoch.

Stal sa virálom

V januári 2020 rapper vydal singel Whats Poppin, ktorý si získal pozornosť najmä na sociálnej sieti TikTok. Pieseň neskôr dostala remix, v ktorom sa objavili známe mená americkej rappovej scény –⁠ DaBaby, Tory Lanez a Lil Wayne. Ten vyšiel až na druhé miesto v hudobných rebríčkoch. Svoje prvé miesto v Billboard Hot 100 si získal až spoluprácou so spevákom Lil Nas X na piesni Industry Baby.

jack harlow lovin on me
Snímka z videoklipu k piesni Industry Baby, kde je Jack s Lil Nas X. Zdroj: thepinknews.com

Druhýkrát pokoril tento rebríček minulý rok so singlom First Class, do ktorého použil kúsky z hitu Glamorous od speváčky Fergie. Na pomoc si prizval aj vokalistku zo skupiny Black Eyed Peas a v slovenských hitparádach obsadil štvrté miesto.

Tento rok sa objavil v pesničke kórejského speváka Jungkooka z BTS. Skladba 3D skombinovala pop a R&B, pričom si popularitu získala aj tanečnou výzvou na čínskej sociálnej sieti a umiestnila sa vysoko v rebríčkoch po celom svete.

Do tretice všetko dobré

Podobne ako pri tvorbe First Class postupoval aj pri jeho najnovšom singli Lovin On Me, ktorého časť nechal niekoľko týždňov putovať TikTokom a pôsobiť na jej používateľov. Pri jeho tvorbe použil úryvok z hitu Whatever z 90. rokov. Svetlo sveta uzrel na začiatku novembra a dostal aj vlastný videoklip, ktorý sa podobne ako skladba nesie v tanečnom duchu.

Tento týždeň sa mu podarilo so skladbou prebrať prvenstvo už v spomínanom rebríčku Billboard Hot 100, čím sa zaradil medzi mená ako Taylor Swift a Drake. Na svojom instagrame informoval fanúšikov o tom, že sa iba zahrieva, a môžu od neho očakávať ďalšie prekvapenia.