Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Chýbajú vám živé koncerty? Tieto hudobné platformy vám ich nahradia

Napísal na 16. novembra 2020

Možnosť návštevy živého koncertu je v nedohľadne. Našťastie tu máme hudobné platformy, ktoré nám ponúkajú možnosť vidieť najznámejšie skladby od našich obľúbených umelcov naživo.

Tak, ako aj veľké množstvo ľudí, aj my v redakcii sme pocítili, že nám chýba možnosť sa kultúrne obohatiť. Preto by sme vám radi odporučili týchto pár hudobných konceptov, vďaka ktorým si môžete užiť živé verzie skladieb alebo aj krátke koncerty vašich obľúbených umelcov.

NPR Music: Tiny Desk Concert

Ikonická kancelária, ktorú už isteže videlo množstvo z nás. National Public Radio v skratke NPR je nezávislé, súkromné, neziskové združenie verejných rozhlasových staníc v USA, ktoré poskytuje priestor rôznym umelcom na prezentovanie ich tvorby. Živé vystúpenia sú poskladané zväčša z troch až štyroch skladieb. Bohužiaľ, aj ich korona ovplyvnila a koncerty sa z kancelárie presunuli do domovov hudobníkov.

Cercle

Predstavte si koncert vášho obľúbeného dídžeja alebo hudobníka pri pyramídach v Gíze, na Plitvických jazerách, či na Eifellovej veži. Áno, aj toto je Cercle. Organizácia ktorá sa snaží objavovať nových umelcov a unikátne miesta, odkiaľ by sa mohli vysielať koncerty naživo. Súčasťou tohto projektu môžete byť aj vy, keď im pošlete tip na umelca alebo nezvyčajnú lokalitu, ktorá stojí za pozornosť.

A COLORS SHOW

Originálne estetické koncerty, ktoré dávajú šancu mladým talentovaným umelcom z celého sveta sa zviditeľniť. Myšlienka tejto platformy je, aby diváci upriamili pozornosť na umelca a nerozrušovali sa okolím. Aby sledovali prednes a cítenie hudby v priamom prenose.

Vevo DSCVR

Platforma funguje na podobnej myšlienke ako COLORS. Nezáleží na štýle, iba na láske k hudbe. Každý týždeň máme možnosť vidieť nového umelca ktorý sa odprezentuje dvomi skladbami.

Je super, že aj cez obdobie koronavírusu sa hudobníci snažia stále vytvárať novú hudbu a sprostredkovávajú ju cez rôzne hudobné platformy. Každý nadšený poslucháč ocení aj to, že organizujú živé koncerty v prázdnych kluboch, aby ich mohli potom livestreamovať.

Zdroj: Youtube, npr.org, cercle.io


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár