Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tieto hudobné novinky si vypočujeme v roku 2021

Napísal na 16. februára 2021

Napriek koronakríze na celom svete umelci nezaháľajú a tvoria v štúdiách. Hudobné novinky roka 2021 by mali stáť za to. Čo poviete?

Predošlý rok 2020 bol pre hudobníkov náročný, keď kvôli pandémií museli zrušiť ich vystúpenia, koncerty a svoju tvorbu mohli zdieľať s fanúšikmi len online. Nikto nevie, ako to bude pokračovať tento rok, ale aj napriek tomu je veľa umelcov odhodlaných prísť s novinkami na scénu.

Drake – Certified Lover Boy

Drakeov album Scorpion v roku 2018 zožal veľký úspech. Odvtedy sa mu podarilo vydať v máji minulého roku ďalší album Dark Lane Demo Tapes, ktorý sám raper vnímal len ako vydanie piesní, ktoré si pýtali samotní fanúšikovia. V deň vydania albumu prezradil, že sa môžu tešiť na jeho ďalší album.

V záhadnej ukážke jeho albumu prezradil dátum jeho vydania. Zdroj: nme.com

Na jeho šiestom albume Certified Lover Boy chcel poriadne zapracovať a vyzdvihnúť jeho symboliku. V deň jeho narodením uverejnil záhadnú albumovú ukážku.

Lana Del Rey – Chemtrails Over the Country Club

Po náročnom vlaňajšku prichádza do nového roka Lana Del Rey vo veľkom štýle. Hneď v januári vydala titulnú pieseň Chemtrails Over The Country Club k jej pripravenému albumu. K piesni zverejnila aj videoklip, ktorý speváčku dokonale vystihuje. Celý videoklip je poskladaný z rýchleho strihu retro záberov, pri ktorých divák nesmie mrknúť, aby mu nič neušlo.

https://www.youtube.com/watch?v=vBHild0PiTE

Titulná pieseň očakávaného albumu Chemtrails Over the Country Club. Zdroj: Youtube

Okrem toho speváčka predstavila svojim fanúšikom aj obal nového albumu a názvy 11 piesní, na ktoré sa môžeme tešiť. Jej dielo očakávame na trhu 19. marca 2021. Na jeho písaní sa podieľal jej stály spolupracovník Rick Nowels a tiež Jack Antonoff, ktorý prispel aj k Norman Fucking Rockwell! (2019).

Adele

Je to viac ako päť rokov odkedy sa fanúšikovia Adele tešili z jej nového albumu. Minulý rok vo februári speváčka tvrdila, že pilne pracuje na tvorbe nových piesní do jej štvrtého albumu. Avšak kvôli koronakríze a rozvodu so Simonom Koneckim nebola schopná dokončiť sľubovaný album.

Adele by mala vydať jej dlho sľubovaný album v roku 2021. Zdroj: lofficielusa.com

Rok 2021 vyzerá byť druhou šancou pre Adelin plánovaný album. Na jeseň minulého roka spomenula v jednej večernej show, kde bola hostkou, že sa vracia späť do svojej „jaskyne“.

Odvtedy sa začali objavovať správy o projekte. V decembri bubeník Matt Chamberlain potvrdil, že bol nedávno v štúdiu s Adele. „Práve som začal pracovať na novej hudbe pre Adele. Z počutia toho hlasu v slúchadlách som mal zimomriavky,“ povedal bubeník.

Ed Sheeran

Na konci roka 2019 Ed Sheeran oznámil svojim fanúšikom, že si dáva prestávku a bude cestovať, písať a čítať, až kým nebude čas vrátiť sa. O rok neskôr, tesne pred Vianocami 2020, vydal spevák úprimnú a ľúbostnú pieseň Afterglow.

hudobné novinky roka 2021
Ed Sheeran sa rozhodol dať si v roku 2020 pauzu. Zdroj: dailysquat.com

Ed Sheeran uviedol, že táto pieseň nie je prvým singlom z nasledujúceho albumu. Jeho manažér Stuart Camp však potvrdil, že spevák už začal písať a nahrávať jeho piaty album. Sú to už štyri roky od posledného vydaného albumu Divide, takže môžeme dúfať, že v roku 2021 sa dočkáme ďalšieho.

Lorde

Speváčka Lorde by mala tento rok vydať knihu fotografií zo svojich ciest po Antarktíde s názvom Going South. Rovnako naznačila, že jej výlet vo februári 2019 ju inšpiroval pre novú hudbu.Antarktída skutočne fungovala ako skvelý čistič bielej palety, akýsi nebeský foyer, cez ktorý som musela prechádzať, aby som mohla začať ďalšiu vec,“ napísala v nedávnej správe pre fanúšikov.

hudobné novinky roka 2021
Lorde na cestách po Antarktíde. Zdroj: twitter.com

Jej zvykom je dať si dostatok času medzi projektmi. Vo viacerých príspevok opisuje ako si užíva prácu s hudbou. Rok 2021 môže byť teda vhodnou príležitosťou na predstavenie jej ďalšieho albumu. Svetu tiež prezradila, že pred globálnou pandémiou začala spolupracovať s producentom Jackom Antonoffom.

Zdroj: vulture.com

 


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár