Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spájajú pekné s užitočným. Hudobné náušnice sú jedinými svojho druhu

Napísal na 15. decembra 2022

Tento článok bol pôvodne uverejnený v online magazíne Hashtag.

Bezdrôtové slúchadlá sa stali každodennou vychytávkou a používa ich väčšina ľudí. Čo by ste ale povedali na hudobné náušnice, ktoré vám skrášlia tvár a aj vám zahrajú vaše obľúbené hity.

Ako technológia každým dňom napreduje, dnešní vývojári už ponúkajú užitočné a pre oko príťažlivé produkty. Módny doplnok dnes už nemusí plniť len estetickú funkciu. Jedným z takýchto produktov sú aj hudobné náušnice Nova H1. Nie sú však žiadnou novinkou, keďže na trhu sú už viac ako rok. Ich vlastníčke, ale aj vlastníkovi ponúknu moderný dizajn, no aj možnosť počúvať hudbu, alebo telefonovať.

Vhodné pre obe pohlavia

Môžeme o nich hovoriť aj ako o slúchadlách s dizajnom náušníc, náušnice Nova H1 svoju estetickú funkciu plnia dokonale. Keďže záujemca si ich kúpi pravdepodobne najmä kvôli slúchadlám, môžu tak urobiť obe pohlavia. K dispozícií bude mať dve varianty, konkrétne Nova H1 Gold a o čosi lacnejšiu Nova H1 Silver, pričom si bude môcť vybrať, či chce mať visiace náušnice, alebo tzv. klipsy. Tie teda budú buď v zlatej, alebo striebornej farbe.

Jednou z hlavných hodnôt startupu NOVA Products je inovácia. Tú uplatnili aj vo vlastnej  out-of-ear technológií. Vlastníkom náušníc sľubujú neopakovateľný hudobný zážitok. Je to pre početné akustické zakončenia smerujúcim priamo do perly náušnice. Odtiaľ sa zvuk bude šíriť priamo až do ucha.

Hudobné naušnice sú vhodné pre mužov aj ženy. Zdroj: Facebook/NOVA Audio Earrings

Telefonáty a hudba len pre vás

Zaujímavý je pritom fakt, že samotný zvuk bude prúdiť jedine do vášho ucha, čiže to, čo ti dotyčný bude hovoriť pri telefonáte alebo akú hudbu budete práve počúvať, budete vedieť len vy. Môže za to technológia prenosu signálu podobná beamformingu, ktorú využívajú napríklad WiFi zariadenia. Na rozdiel od bežných slúchadiel, však budete počuť ruch ulice.

Keďže náušnice majú v sebe zabudovaný mikrofón, môžete ich použiť napríklad aj na telefonovanie. Vzhľadom na to, že bežne nosí človek náušnice takmer počas celého dňa, práve túto funkciu skutočne oceníte. Výrobcovia zabudovali slušné Bluetooth 5.2 pripojenie a hudbu cez ne môžete počúvať až 14 hodín. K dispozícií budete mať tiež nabíjacie puzdro.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár