Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hra Star Wars Jedi: Survivor pribudla do novej generácie

Napísal na 18. mája 2023

Čo nám ponúka nová hra zo sveta Star Wars? Vývojári Respawn Entertainment prinášajú druhé pokračovanie úspešného herného titulu.

Predchádzajúca hra s titulom StarWars Jedi: Fallen Order vyšla koncom roka 2019. Akčná adventúra zožala úspech po celom svete a získala niekoľko ocenení. Na novom diele s podtitulom Star Wars Jedi: Survior sa taktiež podieľalo kreatívne štúdio vývojárov Respawn Entertainment, ktoré je tiež známe hrami zo série Titanfall alebo populárnou battle royale multiplayerovkou Apex Legends. Hra vyšla 28. apríla pod zastrešením značky Electronic Arts.

Aj keď hru vytvorili na staršom, Unreal Engine 4, zahrať si ju môžete iba na konzolách novej generácie alebo na PC. Graficky je však spracovaná výborne a sklamaní určite neostanete. Zvuková stránka hry je perfektná, od dabingu cez hudbu až po efekty.

Star Wars Jedi: Survivor sa odohráva päť rokov po udalostiach z príbehu predchádzajúceho dielu. Protagonista menom Cal Kestis sa rozdelil od svojej posádky z vesmírnej lode Mantis a hľadá spôsoby ako Impériu zasadiť ranu. Jeho vizuálna podoba a hlas patrí 29-ročnému hercovi menom Cameron Monaghan.

Cal Kestis a jeho droid BD-1. Zdroj: Star Wars Jedi: Survivor

Cal je v pokračovaní série skúsený Jedi, ktorý nezabudol na svoje schopnosti z predošlej hry. Vo vašej vesmírnej ceste narazíte na nové prekážky a výzvy, ktoré budú jeho schopnosti ďalej rozširovať. Na prvý pohľad je gameplay podobný staršiemu titulu, pretože všetky kvalitné prvky si chcela hra ponechať. Vývojári to však potiahli ďalej a pridali hráčom ďalšie možnosti. Nový diel tak dostáva oveľa kvalitnejší obsah.

Star Wars Jedi: Survivor má rozsiahly obsah

Pútavý príbeh je skvelým prvkom v sérii hier Star Wars Jedi. Nová adventúra prináša aj prvky RPG hier. Kompletná vizuálna úprava postavy je tiež novinkou, na ktorú sa fanúšikovia tešili. Štýl boja si budete môcť vyberať medzi postojmi, ktoré si budete vedieť vylepšovať skúsenostnými bodmi. Môžete si tak vybrať, aký štýl boja vám viac sadne.

Dizajn levelov je otvorenejší, takže sa môžete dlhšie túlať svetom. Vedľajšie uličky vás tak môžu priviesť k novým nepriateľom, kozmetickým úpravám alebo novej výbave. V príbehu sa budete stretávať s novými ale aj známymi postavami. Niektoré vám dokonca budú pomáhať v boji.

Nemusíte byť fanúšik Star Wars univerza, aby ste si užili zážitok z hry. V porovnaní s predchádzajúcim dielom, je hra bohatšia o všetky jej stránky.