Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zlatko, ideš? Pýta sa spevák skupiny Måneskin v ich novom songu

Napísal na 9. septembra 2023

Talianska skupina prišla s ďalším energickým songom. HONEY (ARE YOU COMING?) od Måneskin je novinkou, ktorá dostala už aj videoklip, a je rovnako energický ako samotný song.

Nie je tomu tak dávno, čo štvorčlenná talianska skupina Måneskin vydala skladbu Gossip a následne aj nový album Rush! Aj cez to, že je táto štvorica aktuálne na celosvetovom turné, prekvapili s ďalším hitom. Tentokrát si pre nás na začiatok septembra pripravili ďalšiu nečakanú novinku s názvom HONEY (ARE YOU COMING?), ktorá sa znova venuje láske.

Sladká a bolestivá láska v podaní Måneskin

Ako je už zvykom, hlavnou témou novej skladby je znova láska. Nie však nežná, ale skôr sladká a zároveň bolestivá, čo opisuje aj titulná fotka skladby. Refrénom je práve otázka speváka Damiana pre jeho lásku, ktorá sa stala aj názvom.

Zlatko, ideš?“ zaznie niekoľkokrát v piesni, čím sa snaží umelec priblížiť to, že aj keď chce svoju lásku pri sebe, nie vždy chce ísť s ním a vzťah sa dostáva do miernej toxicity. Toto je obrazne ukázané aj na fotke, kde je lízatko znázorňujúce lásku a ostnatý drôt znázorňujúci práve neochotu druhej strany.

Titulná fotka pre skladbu HONEY (ARE YOU COMING?) od Måneskin, kde je spevák s lízatkom pokrytím drôtom. Zdroj: genius.com
Titulná fotka pre skladbu HONEY (ARE YOU COMING?) od Måneskin, kde je spevák s lízatkom pokrytím drôtom. Zdroj: genius.com

Damiano tiež opisuje pocit skutočnej lásky, pri ktorej sa cíti ako v nebi. K tomuto pocitu volá aj druhú stranu a zároveň priznáva, že nechce len lásku na jednu noc. Celý song má okrem nežných slov aj tvrdšie a viac energické spracovanie. Celý song stále doprevádzajú elektrickými gitarami a rockový podtónom.

Energický videoklip

HONEY (ARE YOU COMING?) od Måneskin vyšla prvý septembrový deň a o necelý týždeň sa dočkala aj vizuálu, ktorý je rovnako energický ako song. V ňom sa skupina snažila o amatérske zábery na profesionálnej úrovni, čo vidno v každom snímku.

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že snímky sú len náhodne natočené zábery z koncertu, opak je pravdou. Okrem fascinujúcich priestorov si skupina pripravila pre diváka aj niečo ako „sólo koncert“. Måneskin tu odspievajú celý song, popri čom tancujú a menia sa tu aj zábery zo stabilných na dynamické. Popri tomto všetkom umelci udržujú stále kontakt s kamerou. Práve vďaka tomuto sa divák cíti ako koncerte vytvorenom špeciálne pre neho samého.