Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hex a Emma Drobná sa snažia oklamať smrť a ostať Navždy mladí

Napísal na 9. októbra 2023

Skupina Hex a speváčka Emma Drobná spojili sily v ich novej piesni s názvom Navždy mladí. Tento duet chytí za srdce nejedného romantika a čoskoro si ho budete môcť vypočuť aj naživo.

Známa slovenská skupina Hex vytvorila v tomto roku ďalší prírastok do ich zbierky hitových pesničiek. Ich Pomaranče z Kuby žali obrovský úspech a patrili k najhranejším skladbám v našich rádiách. Kapela prišla po letných tónoch s emotívnou novinkou. Navždy mladí od HEX je z ich desiateho albumu Kde je tu láska? z apríla tohto roku. Na pomoc k nej si prizvali talentovanú Emmu Drobnú.

Emma Drobná ani na moment nezaváhala a prijala ponuku na spoločný duet. Zdroj: Tlačová správa

Moderní Rómeo a Júlia

Singel Navždy mladí uzrel svetlo sveta na konci septembra tohto roka. Jej autorom je Martin „Fefe“ Žúži, ktorý už od začiatku vedel, že pôjde o duet. Zároveň to pre neho bol prelom v jeho skladateľskej kariére. Komponoval totiž primárne na klávesoch namiesto gitary. Pri texte ho inšpirovalo klasické dielo Williama Shakespeara, Rómeo a Júlia, ktorý preniesol do súčasnosti. „Dvaja zaľúbenci, ktorým spoločnosť nedopraje vzťah, sa rozhodnú skoncovať so životom v aute,“ vyjadril sa hudobník.

„Chceme oklamať smrť, nikdy viac z nej nemať strach a ostať navždy mladí,“ zaznieva v refréne piesne. Ukazuje lásku, ktorej nie je v spoločnosti dopriate a doženie milencov k spoločnému ukončeniu života, čím ju spečatia a zostanú navždy mladí. Toto bolo inšpiráciou aj Borisovi Holečkovi a jeho manželke Veronike pri tvorbe hudobného videoklipu.

„Chceli sme tento príbeh vypovedať inak ako klasickým storytellingom mladého páru, ktorý sa zabije v aute,“ vyjadril sa režisér klipu. Namiesto toho zvolili prepojenie dvoch svetov umenia – hudby a tanca. Prizval si na pomoc aj choreografa Ladislava Cmoreja spolu s tanečníkmi, Martinou Slamkovou a Matúšom Szeghetom. „Klip je veľmi pekný, jemný a nenadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása,“ zhodnotila Emma Drobná.

Hex, ako ste ich ešte nevideli

Okrem tohto singlu sa slovenská speváčka objaví aj na pripravovanom turné kapely Hex. To nesie názov Kde je láska Tour 2023 a odštartuje 7.11. v Poprade. Hudobné zoskupenie sa chce ukázať fanúšikom v novom svetle. Plánujú sa pohrať s aranžmánmi piesní a dostať do skladieb ešte viac muzikanstva. „Pridá sa k nám aj klávesák Jakub Tvrdík z Billy Barman a fantastická vokalistka Laura Weng,“ priblížil turné Yxo.

Hex Emma Drobná
Zákulisná fotografia z natáčania videoklipu. Zdroj: Tlačová správa

Skladbu Navždy mladí od Hex a Emmy Drobnej nezaspievajú iba v Poprade. Na ich vystúpenie sa budete môcť tešiť aj v ďalších siedmi slovenských mestách. V Žiline, Trenčíne, Námestove, Bratislave, Hlohovci, Košiciach, a ako poslednú majú na svojom zozname Banskú Bystricu.

Zdroj: Tlačová správa