Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Henry Cavill odchádza zo Zaklínača. Môže za to Superman?

Napísal na 14. novembra 2022

Svet obletela správa o odchode Henryho Cavilla zo Zaklínača. Herec definitívne zavesí rolu na klinec po pripravovanej tretej sérii a predá ju mladšiemu kolegovi Liamovi Hemsworthovi. Zatiaľ, čo fanúšikovia Zaklínača smútia, priaznivci Supermana sa tešia z jeho návratu. Je však Superman tým pravým dôvodom prečo odchádza?

Henry Cavill oznámil, že tretia séria úspešného seriálu od Netflixu, Zaklínač, bude pre neho poslednou. Fanúšikovia zostali z jeho rozhodnutia prekvapení, keďže sa herec netajil svoju obľubou knižnej predlohy aj hernej série Zaklínač. Sám spomenul, že rola Geralta z Rivie je pre neho nielen práca, ale aj splnený sen.

Rola Geralta z Rivie bola pre Henryho Cavilla splneným snom. Zdroj: Netflix

Nedávno však v príspevku na instagrame ohlásil, že „skladá svoj medailón a meč” Bieleho Vlka a prenecháva ho hercovi Liamovi Hemsworthovi.

Špekulácie o dôvode odchodu britského herca zo seriálu na seba nenechali dlho čakať. Prvou teóriou bol návrat k jeho niekdajšej roli Supermana v DC UNIVERSE. Ukazuje sa, že táto hypotéza by nemusela byť tak ďaleko od pravdy. Podporuje ju najmä fakt, že sa Superman nedávno objavil v krátkom cameu v DC-ho filme Black Adam v hlavnej roli s Dwaynom „The Rock” Johnsonom. Po ňom Henry pridal video na instagram s popisom, v ktorom ďakuje fanúšikom za trpezlivosť a odkazuje na svoj návrat v úlohe Supermana.

Sú na vine scenáristi?

Ďalšia teória sa odvoláva na Cavillovu nespokojnosť s cestou, ktorou sa príbeh Zaklínača vydal. Herec sa vo viacerých rozhovoroch vyjadril, že chce zostať verný predlohám autora Andrzeja Sapkowskeho a nechce sa priveľmi odkláňať od jeho príbehov. Výhrady mal aj voči povahe Geralta. Chcel vniesť do jeho postavy viac emócií, aby nepripomínal iba namrzeného snehuliaka.

Scenáristi opovrhujú predlohou seriálu. Zdroj: TMDB.org

Druhá séria Zaklínača nám však ukázala, že kreatívny tím nezdieľa hercov entuziazmus. Jej koniec bol veľmi odlišný od predlohy a Geralt zostal rovnaký. Nehovoriac o hlavnej zápornej postave, Voleth Meier, ktorá sa neobjavuje ani v knihách, ani v hre. Navyše, podľa informácií jedného z bývalých producentov seriálu, scenáristi nemajú radi Sapkowskeho diela ani hry, dokonca ich zosmiešňujú.

Zaklínačova budúcnosť

Ako sám predstaviteľ Geralta napísal, jeho nástupcom bude Liam Hemsworth. Austrálskeho herca môžeme poznať z filmovej série Hry o život, kde stvárnil Gala Hawthorna, priateľa Katniss. Z jeho príspevkov na sociálnych sieťach je cítiť nadšenie, ale aj rešpekt voči novozískanej úlohe. Ako fanúšik seriálu napísal, že sa cíti poctený a neskutočne šťastný za príležitosť hrať Geralta z Rivie.

Sledovatelia nezdieľajú Liamovo nadšenie a vytvorili petíciu pre návrat Henryho Cavilla do role Zaklínača. Tá po týždni od jej zverejnenia prekročila hranicu 100-tisíc podpisov. Petícia bola vytvorená na základe domnienok, že herec opustil seriál kvôli nezhodám s producentkou, scenáristkou a showrunnerkou seriálu Lauren S. Hissrich. Dokument obsahuje aj dodatok o prepustení scenáristov z projektu.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár