Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Grammy 2021: Prinášame vám prehľad víťazov a fenomenálnych výkonov

Napísal na 16. marca 2021

Za nami je oficiálne 63. ročník ocenení Grammy roka 2021 a počas minulej noci zazneli mená víťazov aj nominantov. Osobitá bola nielen show, ale aj samotné prejavy, ktoré chytajú za srdce.


Beyoncé prekonala rekord

Nemusíme spomínať dlhodobo známu spevácku hviezdu Beyoncé, ktorá získala svoje 28. ocenenie za najlepšie R&B vystúpenie. Na počesť jej singlu Black Parade počas svojho víťazného prejavu inšpirovala ku sile a nezlomnosti ľudí afroamerického pôvodu. „Verím, že ako umelkyňa je mojou prácou ukazovať ľuďom skutočnosť a práve toto obdobie bolo veľmi náročné,” zdieľa svoje pocity počas preberania ceny, „preto by som chcela povzbudiť a vyjadriť svoju podporu všetkým černošským hviezdam, ktoré inšpirujú a obohacujú nielen mňa, ale aj ľudí po celom svete.“

grammy 2021
Beyoncé prejav venovala svojim dvom dcéram Blue a Rumi. Zdroj: YouTube

Beyoncé bola tiež súčasťou historického momentu, kedy Meghan Thee Stallion oslavovala výhru prvej ženskej rapovej interpretky. Meghan v prejave neskôr vyjadruje vďaku samotnej Beyoncé, ako jej inšpirácii tvoriť a posúvať sa vyššie.

H.E.R. vyhrala so singlom I Can’t Breathe

I Can’t Breathe reflektuje okolnosti spojené s hnutím Black Lives Matter a cituje posledné slová Georga Floyda. Jeho a smrť Breonny Taylor vyvolali protesty a nepokoje po celom svete. V prejave počas tohtoročnej udalosti Grammy úprimne priznáva: „Nikdy by som netušila, že môj strach a obavy dokážu niečo zmeniť, no to je presne dôvod, kvôli ktorému tvorím hudbu a som za to nesmierne vďačná.“

Taylor Swift a jej tretí úspech s albumom Folklore

Prekonala mnohé očakávania a stala sa prvou ženou, ktorá sa pýši už troma výhrami. V roku 2010 získala ocenenie za album Fearless a v roku 2016 vyhrala ocenenie pop opus za jej album 1989. Momentálne sme svedkami jej tretieho úspechu, ktorý sa historicky podaril iba trom umelcom – Frankovi Sinatrovi, Paulovi Simonovi a Steviemu Wonderovi.

Ďalšie výhry a živé vystúpenia

Na pódiu sa striedalo hneď niekoľko slávnych mien a boli to práve mladé tváre, ktoré zažiarili v podobe živých vystúpení. Billie Eilish a Harry Styles sa okrem osobitých výkonov tešia aj oceneniam. Singel Everything I Wanted bol označený ako Nahrávka roka a Harry Styles sa zaradil medzi najlepšie pop sólové vystúpenia so singlom Watermelon Sugar.

Vrchol večera taktiež patril mladej speváčke Dua Lipa za najlepší pop vokálny album, za ňou nasledujú Lady Gaga spoločne s Ariana Grande ocenené za kolaboráciu v piesni Rain On Me. Výhru si zaslúžila aj spolupráca Kaytranady s Kali Uchis či The Strokes, ktorí vyhrali ocenenie za rockový album The New Abnormal.

Nepatria medzi víťazov, ale určite ani medzi porazených. Do kategórie nominácií na album roka sa dostali mená ako Coldplay či Post Malone. V kategórii nových umelcov sa do nominácií zaradila aj folková speváčka Noah Cyrus známa singlom July. Alternatívni Tame Impala sa dostali medzi nominantov so svojím najnovším albumom The Slow Rush.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár