Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pokračovanie legendárnej videohry God of War: Ragnarök prichádza už čoskoro

Napísal na 20. novembra 2022

Pokračovanie legendárnej hry God of War si v roku 2018 odnieslo hneď niekoľko ocenení. Fanúšikovia sa už vtedy nevedeli dočkať na jej deviate pokračovanie s titulom God of War: Ragnarök.

God of War: Ragnarök prišla na trh už deviateho novembra. Štúdio Santa Monica sľubuje ešte lepšiu grafiku, nové postavy a viac akcie ako doteraz. Dejová línia priamo nadväzuje na predchádzajúci diel, no pre nových hráčov je v menu pripravená krátka rekapitulácia predchádzajúcich udalostí.

Hlavným motívom je opäť príbeh otca a syna, zasadený do vikingskej, severskej mytológie. Hra je známa svojím prepracovaným príbehom a dôkladne spracovaná je aj psychológia jednotlivých postáv, kde každá z nich má v príbehu svoje miesto. Vývojári do hry vložili približne tri a pol hodinovú filmovú sekvenciu, ktorá spolu so soundtrackom dopĺňa celú atmosféru hry.

Mytológia v hre

Ako už samotný názov hry napovedá, jedná sa o hru, kde sú zakomponovaní Bohovia. V prvotných hrách série z roku 2005 sa dej sústreďoval skôr na grécku mytológiu. Neskôr sa však tvorcovia zamerali skôr na tú severskú a všetko naznačuje tomu, že v tomto dieli tomu nebude inak. Okrem viery gréckej a severskej v hrách môžeme objaviť aj egyptskú, keltskú, mayskú mytológiu, či dokonca šintoizmus.

Tvorcovia sa do novej hry rozhodli pridať aj známeho Boha hromu Thora, Angrabordu, manželku boha Lokiho a taktiež ďalšieho boha vojny Týra. Zdroj: hyperxgaming.com

Recenzie sú zväčša pozitívne

Kritici zatiaľ hru hodnotia veľmi dobre. Hovorí sa o nej aj ako o možnom víťazovi hry roku 2022. Napríklad spoločnosť ako Imagine Games Network jej udelila najvyššie možné skóre. Na čom sa však viacerí zhodli je, že hra recykluje prvky predchádzajúceho dielu a neprichádza so žiadnou zásadnou zmenou.

Ragnarök vychádza na PlayStation 5 a aj 4. Rozdiel pri týchto konzolách cítia hráči najmä pri načítavaní, kde to staršej generácii trvá o niečo dlhšie, a taktiež pri grafike, ktorá je pri PS4 trochu slabšia. Recenzenti taktiež opisujú, že zvuk pri starších verziách konzoly zo začiatku hry pripomínal štart lietadla, preto hráčom radia pridať si na televízii zvuk.

Štúdio taktiež prezradilo, že v spolupráci s Amazonom chystajú aj seriálovú adaptáciu o bohu vojny, Kratosovi. Kedy sa fanúšikovia hry dočkajú aj seriálu, je však neznáme.

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár