Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zabijem sa! nie je vyhrážka. Je to výkrik do tmy hľadajúci pochopenie

Napísal na 3. novembra 2020

Prechádzka záhradou plnou depresie a úzkosti z kapitalistického sveta. Veľmi zjednodušený opis toho, čo človek zažije pri vypočutí nového albumu od trnavského punk-rapera – Denisa Banga – známeho pod pseudonymom Fvck_Kvlt.

Veľavravný názov albumu je niečo ako pľuvanec do tváre všetkým ľuďom, ktorí nevedia pochopiť, že niekedy jednoducho nejde byť nasilu šťastný. Je to síce veľmi ostré vyjadrenie pocitov, ale mnohí poslucháči práve v tomto odkaze nachádzajú pochopenie.

Presne touto filozofiou je vytvorený celý album. „Je to underground. Nie preto, lebo to nevypredáva tisícové haly a nerobí to reklamy na zubné kefky, ale pretože je to špecifická hudba robená pre ľudí so špecifickým vkusom,“ vraví Denis. Zaujímavosťou je DIY myšlienka. Každý beat, nahrávanie, aranže, mix a aj výsledný master je Denisova práca.

Stále v tej istej dotrhanej košeli

V textoch nájdeš silné sociálne témy prelínajúce sa s osobnými výpoveďami človeka, ktorého spoločnosť nemala nikdy v láske. To, akým spôsobom Fvck_Kvlt vykresľuje osobné problémy, spôsobuje priam fyzickú bolesť. Nekĺže sa po povrchu. Preráža cestu ku všetkým ľuďom, ktorí chcú hovoriť verejne o svojich problémoch.

Na tomto hudobnom počine máme možnosť si vypočuť aj hostí zo stajne Ty Nikdy Labelu – Ideu a Boy Wondera, osamelého jazdca z Milion+ Karla či Prezidenta Lourajdera. Taktiež sa na albume podieľali aj Denisovi najbližší z Trnavskej Kvlt_Crew pod alteregami Edúv Syn a Inšpektor Nádej. Avšak môžeme počuť aj množstvo samplov od ľudí a skupín ako Esazlesa, Our Stories, Haha Crew, Nesa Wallner, Komplici, The Reckless, T. Palucha a HasH.

Nekĺže sa po povrchu. Preráža cestu ku všetkým ľuďom, ktorí chcú hovoriť verejne o svojich problémoch.

Album Zabijem sa! ale nie je len o utápaní sa v špine a blate tohoto sveta. Počas počúvania celého albumu máme možnosť si povšimnúť aj svetlé chvíle utrápeného života. Hľadanie ciest, ako sa dostať z kolobehu von či opisy situácií, pri ktorých už môžeme vidieť aj svetlo na konci tunela.

Kto je Fvck_Kvlt? Raper, muzikant, punkáč, nímand? Z každého asi trocha. Volá sa Denis Bango, je z Trnavy a možno ho poznáte ako speváka, gitaristu a textára punkovej kapely The Wilderness, s ktorou vydal už štyri albumy.

Zdroj: Youtube, Spotify, Instagram


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár