Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jess Glynne je späť a chce byť kamarátkou

Napísal na 17. novembra 2023

Britská speváčka Jess Glynne, ktorú poznáte z hitov Hold My Hand alebo Rather Be, prináša rytmickú novinku Friend Of Mine, ktorú produkoval známy DJ Sub Focus. Pesnička má byť aj predzvesťou nového albumu.

Už mnohokrát sa potvrdilo, že táto speváčka je studnicou populárnych hitov. Tento song nie je výnimkou. Novinka patrí medzi chytľavé tanečné songy, ktoré vás zdvihnú zo stoličky a naladia na správnu vlnu. Na písaní skladby sa podieľala samotná Jess Glynne, pričom jej s textom pomohli aj známi skladatelia ako Janée Bennett alebo Ollie Green.

Friend Of Mine je mixom popu a drum-and-bass. Refrén speváčka vymyslela v priebehu dvadsiatich minút počas nahrávacej skúšky. Spieva v ňom o tom, že hoci vo vzťahu prekročila isté hranice a povedala nepekné veci, stále dúfa, že ostanú kamarátmi.

„Keď sa s niekým rozídete, smútite nad jeho stratou, ale stále chcete, aby ten človek ostal vo vašom živote. Veľa totiž pre vás znamená,“ vysvetľuje význam pesničky Jess Glynne pre Billboard.

Nový album a turné

Pieseň Friend Of Mine uzatvára trojku skladieb, s ktorými speváčka navnaďovala fanúšikov na novú éru zvuku už od apríla tohto roku. Nový, v poradí tretí štúdiový album, bude o sebareflexii a zamýšľaní sa nad láskou, životom a priateľstvom. Speváčka čerpá zo svojich vlastných skúseností, čo sa odzrkadľuje na štýle hudby, ktorý plánuje v najbližšej budúcnosti robiť.

friend of mine
Fotografia Jess Glynne pre obálku nového singlu Friend Of Mine. Zdroj: billboard.com

„Moja nová kapitola je vzrušujúca a zároveň osviežujúca,“ uviedla Jess Glynne pre magazín Billboard. „Cítim sa v tomto prostredí veľmi komfortne.“ Hoci názov tretieho albumu ešte nevieme, môžeme sa už tešiť, že sa speváčka vydá na svetové turné. To začne v júni 2024 v jej rodnom Anglicku.