Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

FMK za krajší úsmev

Napísal na 3. decembra 2013

Trnava. Každý z nás túži mať žiarivý úsmev Hollywoodskej hviezdy a keď sa nedarí, jednoducho to zvalíme na genetiku, veď starká mala zlé zuby. Ale tá za to určite nemôže, ako ste sa dnes (utorok, 3.12.) o 10.00 mohli dozvedieť v JAME.

 Učebňa JA 11 bola zaplnená obdivuhodným spôsobom. Pre krásne zuby neváhali príchodzí hádzať svoje pozadia na zem, prípadne si postáť. Predpokladám však, že im to stálo za to, odmenu dostali v podobe cenných rád v oblasti starostlivosti o zuby.

Prednáškou sprevádzal Adam Mikuš, študujúci zubné lekárstvo. Podľa neho by sa umývanie zubov dalo prirovnať k športovaniu. Ak to chcete robiť dobre, potrebujete trénera. Práve preto sa organizujú školenia iTOP, teda individuálne trénovaná orálna profylaxia. Za všetkým je firma Curaprox, ktorá má jasné motto: ,,Zdravé zuby sa nekazia.“ 

Hlavné je čistenie pri krčku, kde sa udomácňuje najviac baktérií. Tie sa v ústach objavujú s prvým zubom. Dokážu spôsobiť naozajstné problémy. Okrem zápachu z úst je to paradentóza (zápal) a kaz. Ak chcete mať teda zdravé zuby, chodievajte na preventívne prehliadky, keďže prevencia je najlepším liekom. To ale nestačí, treba si vedieť zuby správne čistiť. Mnoho z nás si mylne myslí, že zubná pasta odvedie všetku tú prácu. Lenže za všetkým stojí mechanické čistenie kefkou. Pasta akurát slúži na svieži dych. Dôležitý je aj výber kefky, najlepšie sú s hustými a mäkkými štetinkami. Nesmieme zabudnúť ani na správnu metódu čistenia, teda krúžkovanie. Napriek poctivému krúženiu po sklovine ostanú isté miesta stále zanedbané. Predovšetkým medzizubný priestor, ktorý je vhodný ošetrovať medzizubnou kefkou. Sú však rôzne veľkosti a kupovať si ju bez porady s odborníkom nie je múdre.

Po prednáške a otázkach sa Adam a jeho kamarát Lukáš pobrali na chodbu, kde ste sa mohli nechať zadarmo vyškoliť v správnom umývaní zubov. Ešte ste za to dostali kefku Curaprox.

 

Text: Katarína Martinková


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com