Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

FMK na cestách

Napísal na 10. apríla 2013

SLOVENSKO 11. 4. 2013 – Štyria doktorandi Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyrazili v pondelok, 8. apríla, v rámci projektu „Road-Trip FMK“ po slovenských stredných školách. Počas jedného týždňa navštívia vyše štrnásť gymnázií, obchodných akadémií a odborných škôl v deviatich slovenských mestách. Prezentáciou určenou pre študentov 3. a 4. ročníka SŠ priblížia všetky aktivity a atraktívne študijné programy.

Projektom „Road-Trip FMK“ chceme zaujímavou formou prezentovať našu fakultu. Osobný kontakt, hodnotné prezentácie a najmä skúsenosti a profesionalita doktorandov sú tým, čo budúcich vysokoškolákov zaujíma. Vo vyhradenom čase môžu priamo reagovať, pýtať sa na všetky dôležité informácie spojené so štúdiom na našej vysokej škole“, hovorí dekanka FMK Dana Petranová.

DSC_0071

Fakulta masmediálnej komunikácie ponúka štúdium v štyroch akreditovaných študijných programoch – masmediálna a marketingová komunikácia, vzťahy s médiami v anglickom jazyku a aplikované mediálne štúdiá. Študenti majú možnosť získavať praktické skúsenosti už počas štúdia v študentskom časopise Atteliér, rádiu Aetter, FMK TV, ale aj FotoAtteliéri pod vedením skúsených odborníkov.

Naše návštevy po stredných školách sú dôkazom toho, že aj keď sú maturanti zameraní napr. na ekonomické smery, láka ich práca vo sfére médií a marketingu. Usilujeme sa im vysvetliť, že to vôbec nie je ľahká cesta, ale keď si nájdu oblasť, ktorá ich zaujíma a budú sa jej naplno venovať, môžu byť úspešní“, zhodujú sa doktorandi FMK.

Vďaka projektu „Pracovné stáže FMK“ môžu už počas štúdia získať prax v redakciách domácich periodík, v mediálnych a reklamných agentúrach, televíziách a rádiách. V ôsmich kabinetoch Kreatívnej agentúry Atteliér riešia reálne projekty univerzity aj externých klientov. Športové, kultúrne, hudobné, módne, ale aj vedomostné eventy dopĺňajú tvát mladej a dynamickej fakulty.

Road-Trip FMK po stredných školách zakončia doktorandi v piatok, 12. apríla, na jednom z gymnázií vo Vranove nad Topľou. Jeho priebeh, interaktívny blog a fotografie z ciest môžete už teraz sledovať na stránke www.roadtrip.fmk.sk.

DSC_0084
Prezentáciu sme starostlivo pripravovali, aby bola pre študentov zaujímavá.

DSC_0260

Študenti Gymnázia Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.

DSC_0136

Doktorandi si cestu naozaj užívajú a snažia sa, aby si prezentáciu užili aj samotní študenti.


Pokračovať v čítaní