Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

FKJ a Bas sa stretli v štúdiu. Vytvorili emocionálnu novinku s názvom Risk

Napísal na 10. novembra 2019

Francúzsky multi-inštrumentalista French Kiwi Juice a rapper Bas, z formácie Dreamville, sa zišli v štúdiu a nahrali spoločný track, ktorý nám rozpovedá o tom, ako to majú so ženami.

Talentovanému umelcovi z Tours sa poslednú dobu darí, či už v osobnom živote, keď v marci tohto roku oznámil svadbu so speváčkou June Marieezy, alebo v profesijnom živote. Naposledy mal možnosť vystúpiť na jazzovom festivale v Montreux, ktorý je jedným z najznámejších na svete.

So svojou novinkou Risk, zároveň avizuje aj vydanie nového EP albumu, ktorý nesie názov Ylang Ylang a bude obsahovať 6 plnohodnotných piesní. Na svoje si prídu hlavne milovníci R&B, soulu, ale aj elektronického jazzu.

Dátum vydania je naplánovaný na utorok 12. novembra, ale album si môžeme už teraz pridať na streamovacích službách do svojich playlistov a netrpezlivo čakať do pondelňajšej polnoci.

Skladateľ, spevák, multi-inštrumentalista a producent v jednej osobe

FKJ, vlastným menom Vincent Fenton sa narodil 26. 3. 1991. Preslávil sa najmä vďaka hudobným videám zo stretnutí v štúdiu s rôznymi umelcami. Najviac pozornosti sa mu ale dostalo po tom, čo uverejnil video z Red Bull Music štúdia v Paríži, kde prijal pozvanie aj nu-jazzový spevák Masego. Na spomínanom videu vznikla počas improvizácie skladba Tadow, ktorá má momentálne na konte vyše 160 miliónov zhliadnutí.

Jeho vystúpenia sú charakteristické tým, že si naživo nahráva zvukové stopy, z ktorých spraví slučku cez program Ableton a neskôr do nich naspieva aj vlastné texty. V roku 2017 vydal svoj debutový album, ktorý niesol názov French Kiwi Juice. Počas svojej 7 ročnej kariéry má na konte vystúpenia na festivaloch svetového formátu ako napríklad Coachella, Lollapalooza, či Euphoria.

Zdroj: Youtube, Genius

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár