Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Basketbalová aféra či dojímavá hudobná biografia. Ktoré filmy roka 2020 ste prehliadli?

Napísal na 6. januára 2021

Tento rok nebol pre filmový priemysel vôbec príjemný. Napriek tomu vyšli mnohé pecky, aspoň jednu budete rozhodne považovať za výbornú. Tieto filmy roka 2020 sa podarili.

The Way Back

Ben Affleck v úlohe Jack Cunninghama hrá bývalú vysokoškolskú basketbalovú hviezdu, ktorá sa po vyučení svojho športového sna vzdala. Po rokoch, už ako utápajúci sa alkoholik, dostáva možnosť trénovať svoju alma mater, čo vidí ako možnosť vykúpenia.

The Way Back u nás skutočne neprerazilo, čo je obrovská škoda. Aj keď ide len o fiktívny príbeh, ponoríte sa doň a nechá na vás silnú emočnú stopu. Ben Affleck po rokoch podal fenomenálny herecký výkon a prajeme mu nejakú peknú nomináciu.

Never Rarely Sometimes Always

Každý rok prinesie Hollywood film, ktorý zarezonuje medzi mladými. Toto sa dá povedať aj o snímke Never Rarely Sometimes Always, ktorá, aj napriek svojmu upadnutiu do zabudnutia, je skutočne výborný film.

Sledujeme príbeh mladej Skylar, ktorej vyšiel pozitívny tehotenský test. Ona sa však rozhodne, že si dieťa nenechá a s kamoškou sa vydáva do neďalekého New Yorku, aby sa nenarodeného potomka za každú cenu zbavila. Ide o iný pohľad na tému, o ktorej by sa jednoznačne malo diskutovať a jej silný emočný ráz vás doslova pohltí.

Clouds

Hudobná dráma Clouds hovorí o mladom muzikantovi Zachovi, ktorému diagnostikujú ťažkú rakovinu pľúc. Aj napriek tomu, že lekári mu už nedávajú veľa času na život, rozhodne sa prežiť ho splnením si svojich snov.

Možno budete príbeh filmu považovať za klišé, treba však podotknúť, že ide o skutočný príbeh hudobnej mini-hviezdy, ktorá na svet priniesla unikátnu pieseň Clouds. Zaujímavosťou je aj fakt, že takmer všetky vedľajšie postavy sú skutoční ľudia, ktorí tento príbeh prežili spolu so Zachom.

The King of Staten Island

Mladý Scott bol už od smrti svojho otca požiarnika vagabund – často fajčil marihuanu a sníval o tom, že bude tetovačom. Avšak po tragickej udalosti sa jeho život obráti naruby a on sa dostane na životnú cestu požiarnika, na ktorú by bol jeho otec hrdý.

Ide o ďalší parádny film, ktorý nám rok 2020 priniesol. Výborne napísanou dramedy o sebaobjavení by nemal pohrdnúť nikto. Kráľ ostrova Staten bude jedným z horúcich adeptov na budúcoročné Zlaté Glóbusy.

On the Rocks

Laura začne jedného dňa pochybovať o vernosti svojho manžela. Zájde to však až do takého štádia, že si na pomoc zavolá svojho otca playboya, ktorého hrá Bill Murray, aby spoločne muža Deana naprieč celým mestom sledovali.

Táto snímka nesadne každému. Režisérkou je totiž Sofia Coppola, ktorá je známa svojou svojráznosťou a iným pohľadom na rozoberanú tému. Ak sa však odhodláte a štýlu rozprávania podľahnete, nájdete ďalší výborný film.

The Devil All The Time

Aj v tomto rebríčku si predstavíme niečo z produkcie Netflixu. Príbeh Diabla navždy sleduje mnohých protagonistov, ktorých životy a osudy sa stretnú v tom najnevhodnejšom čase. Snímka na čele s Tomom Hollandom, Robertom Pattinsonom či Billom Skarsgardom hovorí o tom, ako môžu naše neuvážené rozhodnutia ovplyvniť životy iných.

Film v zámorí zožal veľký úspech, u nás však nie. Napriek tomu budete mať po dopozeraní pocit, že ste videli niečo iné, ako to, na čo ste zvyknutí. Ak vám tento psychologický triler sadne, určite si pozri aj iné odporúčania našej redaktorky Anny.

Escape from Pretoria

V 80. rokoch vládla v Juhoafrickej republike veľmi zvláštna politická situácia. Na jednom z protestov proti vláde bola zadržaná partia belochov na čele s Timom Jenkinom a odvedená do väzenia Pretoria. Na to, aby sa im podarilo utiecť a zorganizovať prevrat, však nemajú veľa času.

Hlavnej úlohy sa zhostil Daniel Radcliffe, ktorého poznáme ako filmového Harryho Pottera. Ten sa zo svojej slávnej úlohy dokázal vymaniť už pre rokmi a film Útek z väzenia Pretoria je len ďalším dôkazom, že ho čaká dlhá a zaujímavá kariéra.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár