Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Slovenský film Správa sa bude uchádzať o Oscara

Napísal na 21. novembra 2020

Novinka z dielne režiséra Petra Bebjaka sa dostane aj na svetové filmové trhy, napríklad do Francúzska, Veľkej Británie či Japonska.

Film Správa je sľubné a úspešné dielo. Do kín by mal prísť 28. januára 2021.

Film Správa sa zaoberá tematikou holokaustu a neľudským zverstvom, no najmä obrovskou odvahou. Sleduje príbeh dvoch slovenských Židov, Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa podarí utiecť z koncentračného tábora v Osvienčime.

Nesú so sebou dôkazy v podobe 32-stranových zápiskov z táboru o surovom zaobchádzaní, mučení a vyvražďovaní ľudí. No samotný útek je, paradoxne, jednoduchšia úloha, ako presvedčiť celý svet o osvienčimskom pekle.

Literárnou predlohou filmu je kniha Čo Dante nevidel od samotného Alfréda Wetzlera. O distribúciu do USA sa postará spoločnosť Samuel Goldwyn Films, s ktorou tvorcovia filmu podpísali zmluvu. Peter Goldwyn, ktorý je prezidentom danej spoločnosti, sa o filme vyjadril, že je strhujúcim a vizuálne invenčným zážitkom.

Nedávno vyšla aj titulná skladba k filmu, ktorá nesie názov Červené polia od Simy Martausovej. Film speváčku rozcítil natoľko, že pieseň zložila asi hodinu po jeho zhliadnutí. Nahrala ju za pomoci SOSR-u, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Zdroj: kultura.pravda.sk, aktuality.sk, sprava.sk

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com