Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prvý balkánsky festival sa odohrá na Slovensku v Trnave

Napísal na 12. apríla 2023

V septembri 2023 sa odohrá prvý festival balkánskej hudby na Slovensku. Nesie názov Mágia Balkánu a odohrá sa v Trnave. Vystúpia viacerí zaujímaví umelci a špeciálny hosť.  

Festival Mágia Balkánu sa uskutoční 1. a 2. septembra 2023 v amfiteátri v Trnave. Počas dvoch dní si organizátori pripravili kvalitnú zábavu pre milovníkov balkánskej hudby a kultúry. Za organizáciu zodpovedá Občianske združenie ONE STEP FURTHER. Festival podporili mestské inštitúcie z oblasti kultúry a turizmu.

festival Mágia Balkánu
Oficiálny plagát pre festival Mágia Balkánu. Zdroj: Tlačová správa

Program sa začne oba dni o 18:00 hodine a vystúpia známi balkánski umelci ako Crvena Jabuka, Colonia alebo Džejla Ramović. Festival pozval aj špeciálnu hostku, ktorou je známa slovenská speváčka a hudobníčka Dominika Mirgová. 

Zaujímavosťou je, že celý priebeh Mágie Balkánu bude dokumentovaný. Z nazbieraného materiálu neskôr vznikne film o festivale ale aj o Trnave. Cieľom snímky je predstavenie balkánskej kultúry a aj prezentácia mesta a Slovenska.

Akí interpreti vystúpia?

Počas prvého dňa vystúpi trojica interpretov. Festival otvorí hudobníčka Dominika Mirgová. Ďalej bude nasledovať rocková skupina Crvena Jabuka z Bosny a Hercegoviny. Vznikla už v roku 1985 a do dnešného dňa je veľmi populárna.

Celý deň zavŕši kapela Colonia, ktorá má za sebou úspešnú kariéru aj po zmene hlavnej speváčky. Vznikla v roku 1996 a vydala 13 štúdiových albumov a viac ako 35 singlov.

Otvorenie druhého dňa má na starosti mladá sólistka Džejla Ramović. Pre jej emočné skladby a melodický hlas sa jej podarilo vyhrať hudobnú súťaž. Išlo o 13. ročník srbskej reality šou Zvedze Granda.

Nasledovať bude srbská skupina Van Gogh, ktorá sa pýši početnými oceneniami. Úplné uzavretie festivalu dostal za úlohu spevák Mirza Selimović, ktorý sa venuje popovej a modernej hudbe. 

Vstupenky na Mágiu Balkánu

Vstupenky sa dajú zakúpiť prostredníctvom portálu MaxiTickek.sk a Turistického informačného centra Trnava. Návštevníci majú možnosť vybrať si, v akej časti amfiteátra chcú sedieť alebo na aký deň bude vstupenka platiť.

Cena za festivalový deň sa pohybuje od 30 do 35 eur. Môže sa však meniť od kategórie alebo kedy si lístky zakúpite. Oficiálny predaj sa spustí 16. júna 2023. Najlacnejšie vstupenky si však môžete zakúpiť už aj teraz v predpredaji.

Zdroj: Tlačová Správa