Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Festival Lovely Experience bude opäť v Trnave

Napísal na 24. mája 2022

TRNAVA. Festival plný zvuku, technológií a dych vyrážajúcich svetelných efektov doplnený tanečnými a akrobatickými prvkami. To je Lovely Experience 2022, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. mája na Trojičnom námestí v Trnave.

Centrum Trnavy ožije hudbou a svetelnou šou vďaka multimediálnemu festivalu, ktorý sa sem vráti po dvojročnej prestávke. Zvukové a interaktívne inštalácie odštartujú v sobotu o 19:00 hod.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

„Festival v Trnave organizujeme od roku 2015. Žiaľ, v roku 2020 sme museli pre pandémiu našu púť prerušiť. S príchodom tohtoročnej jari sme sa veľmi potešili správe o uvoľňovaní opatrení, čo pre nás znamenalo len jedno. Opäť prinesieme Trnavčanom a všetkým návštevníkom dych berúce zážitky priamo v srdci Trnavy, hovorí Matúš Izakovič organizátor podujatia.

Témou Lovely Experience 2022 bude poukázať na dôležitosť domova a na to, ako alarmujúca je environmentálna a spoločenská situácia. „Počas príprav sme uvažovali, čo sa počas dvoch posledných rokov v našich životoch udialo a čo sa deje dnes. Uvedomili sme si, že sa život každého z nás odohrával v našich domovoch. S týmto uvedomením vyplávala na povrch ďalšia myšlienka. Kde sa odohráva život ľudí z Ukrajiny utekajúcich pred vojnou? Títo ľudia hľadajú nový domov vo svete, pretože ten svoj museli opustiť,dodáva Matúš Izakovič.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

Popis programu

Na podujatí nebude chýbať tichý tanec za planétu s názvom Silent Earth Dance by LOVELY EXPERIENCE, kedy si účastníci nasadia slúchadlá a vypočujú si hudbu z produkcie slovenských dídžejov B-complex, Fallgrapp či Yanko Král v sprievode svetelných efektov. Počet miest je obmedzený na sto, preto organizátori odporúčajú zabezpečiť si vstupenku vopred.

„Na budove mestskej veže, ktorá je dominantou Trnavy, bude o 21:00 hod. prebiehať 3D inštalácia s názvom Multimediálny manifest 2022,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. Zároveň dodáva, že mestská veža bude počas festivalu výnimočne otvorená až do polnoci s posledným vstupom o 23:30 hod.Na jej ochodzi návštevníci nájdu inštaláciu s názvom Tichý výkrik, ktorá dokáže rozsvietiť ich hlas.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

Ďalšou súčasťou programu budú interaktívne inštalácie pomocou virtuálne reality – Trnava môj domov, sadenie stromov Virtual Tree Planting, Ukrajina ich domov alebo Naša planéta, náš domov. Interiérovú svetelnú inštaláciu znázorňujúcu hranice s názvom Borders návštevníci nájdu v budove Domu Kultúry (ROH) na Trojičnom námestí. Neďaleko v priestoroch Nádvoria  bude kineticko-tanečná inštalácia so začiatkom o 20:00 hod., kde budú predstavenia každú pol hodinu do polnoci.

Pre fanúšikov divadla organizátori pripravili inscenačnú inštaláciu Home trap v Štúdiu Divadla Jána Palárika so začiatkom o 20:30 hod. „Zároveň odporúčame aj hudobnú komediálnu inscenáciu s názvom Finále sveta o 19:00 hod., kde platí vstupenka z festivalu, dodáva Alexander Prostinák.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

Multimediálny festival na námestí Lovely Experience je značka multimediálnych podujatí predstavujúca moderný audiovizuálny formát známy svojou jedinečnosťou. Zapája všetky zmysly návštevníkov, šokuje a vytvára obsah, ktorý je možné zažiť iba na festivale. Ponúka kombináciu aktuálnych zahraničných umelcov, tanečníkov, akrobatov, atrakcií a vizuálneho príbehu. Vytvára dych vyrážajúce podujatie plné prekvapení a inteligentnej zábavy.

Kompletné informácie o programe nájdete TU.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com