Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Festival Lovely Experience bude opäť v Trnave

Napísal na 24. mája 2022

TRNAVA. Festival plný zvuku, technológií a dych vyrážajúcich svetelných efektov doplnený tanečnými a akrobatickými prvkami. To je Lovely Experience 2022, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. mája na Trojičnom námestí v Trnave.

Centrum Trnavy ožije hudbou a svetelnou šou vďaka multimediálnemu festivalu, ktorý sa sem vráti po dvojročnej prestávke. Zvukové a interaktívne inštalácie odštartujú v sobotu o 19:00 hod.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

„Festival v Trnave organizujeme od roku 2015. Žiaľ, v roku 2020 sme museli pre pandémiu našu púť prerušiť. S príchodom tohtoročnej jari sme sa veľmi potešili správe o uvoľňovaní opatrení, čo pre nás znamenalo len jedno. Opäť prinesieme Trnavčanom a všetkým návštevníkom dych berúce zážitky priamo v srdci Trnavy, hovorí Matúš Izakovič organizátor podujatia.

Témou Lovely Experience 2022 bude poukázať na dôležitosť domova a na to, ako alarmujúca je environmentálna a spoločenská situácia. „Počas príprav sme uvažovali, čo sa počas dvoch posledných rokov v našich životoch udialo a čo sa deje dnes. Uvedomili sme si, že sa život každého z nás odohrával v našich domovoch. S týmto uvedomením vyplávala na povrch ďalšia myšlienka. Kde sa odohráva život ľudí z Ukrajiny utekajúcich pred vojnou? Títo ľudia hľadajú nový domov vo svete, pretože ten svoj museli opustiť,dodáva Matúš Izakovič.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

Popis programu

Na podujatí nebude chýbať tichý tanec za planétu s názvom Silent Earth Dance by LOVELY EXPERIENCE, kedy si účastníci nasadia slúchadlá a vypočujú si hudbu z produkcie slovenských dídžejov B-complex, Fallgrapp či Yanko Král v sprievode svetelných efektov. Počet miest je obmedzený na sto, preto organizátori odporúčajú zabezpečiť si vstupenku vopred.

„Na budove mestskej veže, ktorá je dominantou Trnavy, bude o 21:00 hod. prebiehať 3D inštalácia s názvom Multimediálny manifest 2022,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. Zároveň dodáva, že mestská veža bude počas festivalu výnimočne otvorená až do polnoci s posledným vstupom o 23:30 hod.Na jej ochodzi návštevníci nájdu inštaláciu s názvom Tichý výkrik, ktorá dokáže rozsvietiť ich hlas.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

Ďalšou súčasťou programu budú interaktívne inštalácie pomocou virtuálne reality – Trnava môj domov, sadenie stromov Virtual Tree Planting, Ukrajina ich domov alebo Naša planéta, náš domov. Interiérovú svetelnú inštaláciu znázorňujúcu hranice s názvom Borders návštevníci nájdu v budove Domu Kultúry (ROH) na Trojičnom námestí. Neďaleko v priestoroch Nádvoria  bude kineticko-tanečná inštalácia so začiatkom o 20:00 hod., kde budú predstavenia každú pol hodinu do polnoci.

Pre fanúšikov divadla organizátori pripravili inscenačnú inštaláciu Home trap v Štúdiu Divadla Jána Palárika so začiatkom o 20:30 hod. „Zároveň odporúčame aj hudobnú komediálnu inscenáciu s názvom Finále sveta o 19:00 hod., kde platí vstupenka z festivalu, dodáva Alexander Prostinák.

Región Trnava: Lovely Experience – predchádzajúce ročníky.

Multimediálny festival na námestí Lovely Experience je značka multimediálnych podujatí predstavujúca moderný audiovizuálny formát známy svojou jedinečnosťou. Zapája všetky zmysly návštevníkov, šokuje a vytvára obsah, ktorý je možné zažiť iba na festivale. Ponúka kombináciu aktuálnych zahraničných umelcov, tanečníkov, akrobatov, atrakcií a vizuálneho príbehu. Vytvára dych vyrážajúce podujatie plné prekvapení a inteligentnej zábavy.

Kompletné informácie o programe nájdete TU.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa
 1. Adela   On   8. decembra 2022 at 3:17

  Hello, i think that i saw you visited my web site thus i came to
  “return the favor”.I’m attempting to find things to improve my site!I suppose its ok to use a
  few of your ideas!!

 2. graphic tees womens   On   8. decembra 2022 at 5:35

  An impressive ѕhare! I’ve just forwarded this onto а frikend who was
  conducting a little research oօn thіs. And he actually bouցht me dinner
  because I discoverеd iit for him… lol. So let me reword this….

  Thɑnks foг tthe meal!! But yeah, thanx fоr spending time to diѕcuss
  this matter here on your websitе.

  Visit my blog postt graphic tees womens

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *