Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Taylor Swift vydáva staro-nový album Fearless

Napísal na 9. apríla 2021

Fearless je v poradí druhým albumom, ktorý Taylor nahrala. Spolu s pesničkami, ktoré už fanúšikovia poznajú, prídu na svet aj nové, nepočuté nahrávky.

Speváčka v roku 2019 podpísala nahrávaciu zmluvu s iným vydavateľstvom a ako toho času oznámila na sociálnych sieťach, chcela si svoje albumy od predošlého vydavateľstva odkúpiť. Jej vtedajší manažér, Scooter Braun, jej však odmietol albumy predať. Taylor sa teda rozhodla svoje albumy znova nahrať pod iným vydavateľstvom a Fearless je začiatkom novej éry Taylor Swift.

Love Story je prvou piesňou, ktorá sa znova nahrala pre album Fearless od Taylor Swift. Aby sa nová verzia odlíšila od starej, pridala ku názvu piesne prídavok Taylor’s Version. Tento prívlastok bude mať každá pieseň na albume.

Majsterka hádaniek a spoluprác

Fanúšikovia tejto speváčky celé týždne túžobne čakali, čo ich milovaná Taylor spraví a ako oznámi príchod albumu. Ich čakanie sa skončilo pred pár dňami, kedy na Instagrame pridala video otvárajúceho sa trezoru, z ktorého vyšli skratky začiatočných písmen pesničiek. Vtedy začali konšpirácie o tom, ktorá pieseň sa ako volá a skalopevní poslucháči boli schopní rébusy vyriešiť v priebehu pár dní.

Na albume sa objavia aj spolupráce, ako to už pri nahrávaní albumov býva. Taylor potvrdila pieseň s country spevákom Keithom Urbanom, ale aj so speváčkou Maren Morris, ktorú isto poznáte z piesne The Middle. Na albume sa objaví 27 piesní, z toho šesť bolo doposiaľ nevydaných. Speváčka zoznam piesní nedávno zverejnila na Instagrame.

Fearless od Taylor Swift je síce jej druhým albumom, ale dostal nový zvuk, ktorý budeme mať možnosť si vypočuť už 9. apríla 2021.
Album obsahuje 27 piesní, z toho šesť ešte nevydaných. Taylor Swift ohlásila aj dve spolupráce, jednu s Keithom Urbanom a druhú s Maren Morris. Zdroj: instagram.com/taylorswift

Aj napriek tomu, že sme celý album ešte nepočuli, vieme rozoznať obrovské rozdiely medzi jednotlivými verziami. Taylor Swift si prešla veľkými zmenami od začiatku jej hudobnej kariéry až po súčasnosť a sledovať jej vývoj, ako umelkyne, je zaujímavý proces.

Nová verzia albumu Fearless od Taylor Swift prinesie nostalgiu zo starších piesní, ale aj úžas nad tým, ako skvele speváčka znie. Treba uznať, že jej úroveň písania textov by sa mohla rovnať nejednému slávnemu básnikovi.

Album Fearless (Taylor’s Version) uzrie svetlo sveta už v piatok, 9. apríla 2021.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný.