Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Fanúšikovia Spartaka Trnava sa opäť spojili pre dobrú vec

Napísal na 30. októbra 2016

Hovorí sa o nich ako o najvášnivejších fanúšikoch na Slovensku. Neraz to potvrdili aj na štadiónoch. Keď však ide o dobrú vec, nemajú problém dobrovoľne pustiť krv. Fanúšikovia Spartaka Trnava sa v piatok stretli v mixzóne Štadióna Antona Malatinského, aby darovali krv. 

dsc_3979

Fanúšikovia ochotne „krvácajú“ pre druhých.

Humánna akcia Červenočírna kvapka krvi Ladislava Kunu funguje od roku 2007. Priaznivci „bílích andelov“ sa stretajú pravidelne štyrikrát do roka. V piatok napísali 36. kapitolu darovania krvi. Najvzácnejšiu tekutinu darovalo viac ako 70 darcov.

„Prvé darovanie sme rozdelili do dvoch dní, prišlo štyridsať darcov. Pri ďalšom ich bolo päťdesiat. Naposledy bolo 98 fanúšikov, ktorí darovali krv. Vždy hovorím, keď nás príde dvadsať, stojí to za to,“ doplnil s úsmevom na tvári organizátor Štefan Horváth.

V útrobách nového, moderného štadióna sa stretli ešte len tretí raz. Darovanie tak dostane futbalovejší nádych.

„Je to krajšie, sme tu len my spartakovci, aj atmosféra je lepšia. Darujem dvadsiaty piaty raz, človek nikdy nevie, kedy sa krv môže hodiť aj jemu. Rád pomôžem druhým,“ hovorí fanúšik Roman.

Akciu tradične, morálne, podporujú aj futbalisti Spartaka Trnava. Nie aktívne, keďže denne ich čakajú tréningové jednotky. Krv si tak nemôžu dovoliť darovať.

„V podstate som tu prvýkrát. Som rád, že sa môžem takejto akcie zúčastniť. Ak sa nemýlim, niečo takéto robia iba fanúšikovia Spartaka Trnava. Dokazujú, že sú najlepší na Slovensku,“ dodal mladý brankár Martin Vantruba.

dsc_3967

Zľava: Boris Godál, Oliver Janso a Martin Vantruba. Hráči pravidelne podporujú fanúšikov.

Darovanie krvi je nezištné a človek nikdy nevie, komu môže pomôcť. V tridsiatej šiestej edícii putovala časť krvi dvojročnému Patrikovi Kummerovi, ktorý ju potrebuje na zotavenie sa po chemoterapiách. Každý jeden darca dostal zadarmo lístok na súboj FC Spartak Trnava proti MFK Ružomberok (0:1). Okrem toho si ôsmi vyžrebovaní odniesli aj reklamné ceny z oficiálneho spartakovského fanshopu.