Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ed Sheeran rozoberá v jeho novinke stratu blízkeho človeka

Napísal na 14. apríla 2023

Ed Sheeran si zaspomínal v jeho najnovšej piesni na starého priateľa a rozoberá v nej smrť a smútok. Nová skladba Eyes Closed od Eda Sheerana dostala koncom marca aj hlboký videoklip.

Ed Sheeran prichádza zakaždým s novinkou, ktorá je veľmi špecifická, čím si vždy nájde vysoké miesto v rebríčkoch. Tentokrát je to nový song s názvom Eyes Closed, v ktorom sa zaoberá pocitom po strate blízkej osoby. Okrem toho vydal aj videoklip s modrou príšerou. Celú skladbu a jej snímky venuje jeho priateľovi, ktorý náhle zomrel v mladom veku.

Dojímavý text, ktorý tentokrát nie je o láske

Nová skladba Eyes Closed od Eda Sheerana vyšla tesne pred koncom marca. Fanúšikovia si ju hneď zamilovali a tí, ktorí viac poznajú tohto umelca, hneď vedeli o kom skladba je. Celé dielo venoval svojmu priateľovi Jamalovi Edwardsovi, ktorý bol americký hudobný podnikateľ, aj vďaka ktorému je teraz Ed Sheeran v povedomí.

Skladba Eyes Closed od Eda Sheerana je venovaná Jamalovi.
Jamal Edwards spolu s Edom Sheeranom. Zdroj: yahoo.com

Jamal začiatkom roka 2022 zomrel vo veku 31 rokov pre problémy so srdcom a následkom užitia drogy. Ed Sheeran ho už spomínal vo svojej skladbe s názvom F64, ktorá vyšla začiatkom tohto roku. Tu sa Ed ocitne na prázdnom futbalovom štadióne tímu, ktorému fandil Jamal a tentoraz je tam napísané jeho meno.

Umelec sa v jednom rozhovore pre Rolling Stone zdôveril, že jeho smrť bola pre neho veľkým trápením a smútkom, čo vidno aj v jeho textoch a videoklipoch ku skladbám venovaným Jamalovi. V samotnom texte tak rozoberá pocity smútku, ktoré prežíva v spojitosti s jeho smrťou. Zároveň tu opisuje emóciu zmierenia sa s týmto pocitom, ktorú však nevie dosiahnuť. Túto skladbu napísal už dávno a jej pôvodnou témou bol rozchod. Keď ale Jamal zomrel, vrátil sa ku nej a pozmenil text.

Prečo práve modrá príšera?

Ku skladbe umelec uverejnil aj videoklip. Snímky dopĺňajú celý text a Ed tu znova vedel, ako vložiť jednotlivé postavy a prvky, aby nielen zaujal, ale aj dojal divákov a predal im nejakú myšlienku. Hlavným prvkom tohto diela sa stala modrá príšera s veľkými očami, ktorá všade prenasleduje umelca. Tá spočiatku vyzerala roztomilo a vtipne, no keď Ed Sheeran prezradil, ako a prečo ju vložil do videoklipu, divákov dojal.

Príšera s roztomilými očami totiž znázorňuje pocity, ktoré prežíva, ako ho prenasledujú a ako rastú. Pritom robí veci, ktoré by najradšej robil s Jamalom a chodí na miesta, ktoré mu ho pripomínajú. Počas prechádzky uvidí tiež aj ďalšie takéto príšery, čím naráža na to, že každý má problémy. Tiež si týmto pripomína časy, keď čelil súdu a riešil vlastné problémy, a pritom si nevšimol, že Jamal trpí, čo aj spomenul vo viacerých rozhovoroch.

Keď som premýšľal o koncepte, hľadal som inšpiráciu vo filme Harvey. Jeho hlavný hrdina má imaginárneho priateľa, ktorým je obrovský králik, a ktorého nikto iný nevidí. Existuje tiež kniha, ktorú čítam svojim dcéram, kde je smútok zastúpený imaginárnym stvorením,“ hovorí Ed Sheeran o tom, prečo si zvolil práve takúto tému pre snímky.

Ukončenie matematických albumov

Okrem novej skladby, ktorá je aj hlavnou skladbou albumu, plánuje Ed čoskoro vydať aj nový album. Ten bude mať názov Subtract, pričom na jeho obálke bude matematická značka mínus. Týmto chce ukončiť jeho matematické albumy, ktoré označoval rôznymi matematickými značkami.

Jednotlivé albumy a ich obálky s matematickými znakmi vrátane najnovšieho albumu Subtract od Eda Sheerana. Zdroj: YouTube

Jeho šiesty album bude obsahovať dokopy 14 skladieb vrátane najnovšej Eyes Closed. Okrem týchto snímok plánuje aj ďalšie a sám tvrdí, že sa je na čo tešiť. Celý album bude mať premiéru 5. mája a jediná predom publikovaná skladba je práve Eyes Closed. K novej zbierke tiež uverejnil na svoj YouTube kanál aj trailer, ktorým podal fanúšikom ochutnávku toho, na čo sa môžu už za chvíľu tešiť.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár