Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Medzinárodné letecké dni SIAF 2021

Letisko Kuchyňa/Malacky

Info o udalosti
Dátum: 4. septembra 2021
Čas: 10:00
Miesto: Letisko Kuchyňa/Malacky
Udalosť: https://www.facebook.com/events/347261196525200
Detaily

Po ročnej prestávke si spolu opäť zalietame. Tento rok sa Medzinárodné letecké dni uskutočnia v novej lokalite. Bude ňou vojenská základňa Malacky, letisko Kuchyňa. Hlavný programový partner – Ministerstvo obrany SR si aj tentokrát pripravil pre fanúšikov leteckých dní atraktívny program vo vzduchu a aj na zemi. Bude sa na čo pozerať! 

MLD SIAF 2021 bude o bohatej prezentácii leteckej techniky, statických a dynamických ukážkach i sprievodných atrakciách pre rodiny s deťmi. V rámci dynamických ukážok nebude chýbať majstrovstvo akrobatickej pilotáže obľúbených talianskych Frecce Tricolori, po prvýkrát uvidíme lietať nasledovníka Albatrosov – L-39 NG od Aero Vodochody,  na statike bude mať premiéru Airbus A400M a aj americký Boeing CH-47F Chinook.

Na svoje si prídu milovníci historických lietadiel, ale aj súčasnej vojenskej letovej techniky. Medzi stroje z druhej svetovej vojny patrí aj Hawker Hurricane Mk.IV. Ide historickú stíhačku, na ktorej lietali aj  československí piloti. Tradične nás vo vzduchu nadchne aj Zoltán Veres, ktorého však na Letisku Kuchyňa/Malacky uvidíme prvýkrát, preto už teraz čakáme, čím nás tento fenomenálny letový akrobat prekvapí. Program je naozaj bohatý a okrem talianskeho akrobatického zoskupenia sú potvrdení aj poľskí Orlik Team. Okrem toho sa môžeme tešiť na prezentáciu Slovenských vzdušných síl, lietadiel z Českej republiky, Belgicka, Maďarska, Veľkej Británie, USA, Slovinska a ďalších krajín. Je si naozaj z čoho vyberať, keďže účasť potvrdilo až 14 krajín sveta a návštevníkov čaká zaujímavý letový program.

Brány letiska sa pre našich návštevníkov otvoria o 8:00 hod. a zaručujeme tak komfortný presun do areálu letiska, kde nikto nič podstatné nezmešká. Letový program štartuje tradične o 10:00 hod.

NA PRVOM MIESTE JE BEZPEČNOSŤ NÁVŠTEVNÍKA

Organizátorom leteckých dní išlo vždy o bezpečnosť každého návštevníka. Obavy z možných letových havárií však vystriedali obavy zo šírenia koronavírusu. Celá akcia sa bude konať pod holým nebom. Organizátori robia všetko preto, aby infraštruktúru rozmiestnili rovnomerne po celej ploche návštevníckej zóny, kde sa minimalizuje sústredenie ľudí. Po celom letisku bude navyše desiatky dezinfekcií. Ako to nakoniec bude so vstupom na letisko je ešte predčasné hovoriť, nakoľko situácia sa pravidelne mení a vyvíja. Odporúčame preto všetkým návštevníkom sledovať oficiálnu webstránku usporiadateľa: www.siaf.sk, kde sa vždy všetko dozviete včas.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com