Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Eurovízia 2020 dostala stopku: Kto mal zastupovať našich českých susedov?

Napísal na 23. marca 2020

Na tohtoročnej Eurovízii mal súťažiť i český spevák Ben Cristovao. Tá sa nakoniec zrušila z dôvodu šírenia koronavírusu, ktorý zasiahol Európu.

Mala to byť 65. Eurovízia v poradí. Spevácka súťaž spojila až 41 krajín z celého sveta a tento rok ju malo hostiť Holandsko. Aj napriek tomu, že do mája, kedy sa mala Eurovízia konať, je ešte čas, organizátori museli myslieť dopredu a rozhodli sa jej udeliť stopku.

Organizátori sa rozhodli pre správny krok. Zdravie umelcov, hudobníkov, zamestnancov, fanúšikov a návštevníkov je pre nich na prvom mieste a nikoho nechcú vystaviť riziku nákazy.

„Všetci sme tak zlomení, že súťaž Eurovision Song Contest sa nebude môcť konať v máji a vieme, že celá rodina Eurovízií na celom svete sa bude aj naďalej v tomto zložitom období vzájomne podporovať,“ vyjadrili sa organizátori veľkolepej súťaže.

Česká republika mala mať na speváckej súťaži aj svoje zastúpenie. Mal ním byť český spevák a raper Ben Cristovao. Na pódiu Eurovízie mal zažiariť s piesňou Kemama. Šialený song opisuje život mladíka, ktorý si ho užíva plnými dúškami. Vo videoklipe si zahral aj youtuber Exploited so svojimi kamošmi.

Song v Benovom podaní znie skvelo. Jeho spev so samotným videoklipom funguje perfektne. Pieseň nesie poriadnu dávku špecifickosti. Vibe, ktorý prináša, je super. Pobaví a zaručene zlepší deň, no hlbší význam v piesni ani zďaleka nehľadaj.

Zdroj: eurovisionworld.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár