Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Noví Marvel hrdinovia sú tu. Eternals prichádzajú do kín

Napísal na 8. novembra 2021

Asi každý fanúšik Marvel vypustil slzu pri filme Avengers: Endgame. Film Eternals je jeho pokračovaním. Premiéra je už za rohom a my sa môžeme tešiť na nových hrdinov.

Na veľké trháky sa posledný rok muselo čakať. Pandémia tak presunula premiéru aj tohto filmu. Dátum bol pôvodne stanovený na 6. novembra 2020, avšak dočkali sme sa ho až o rok na to. Finálny termín premiéry na Slovensku je nakoniec 3. novembra 2021.

Eternals sú dávni, mimozemskí hrdinovia, žijúci na Zemi medzi ľuďmi, ukrývajúc svoje jedinečné schopnosti. No teraz sú opäť povolaní, aby sa spojili a porazili starodávnych nepriateľov a zachránili tak celé ľudstvo. „My sme Eternals. Prišli sme pred sedem tisíc rokmi, aby sme ochránili ľudí pred deviantmi,“ povedala Sersi, členka Eternals.

Novinár Scott Menzel uviedol, že vo filme nenájdeme veľa postáv, ktoré sa objavili aj v iných Marvel filmoch. Vieme teda, že tento film bude iný, na aký sme zvyknutí od MCU. No podľa všetkého sa stále môžeme tešiť na kvalitu, zábavu, napätie, ale aj odpovede, na ktoré sme dlho čakali. Toto všetko nám prinesú práve nové postavy hrdinov, ktoré obsadili hviezdne osobnosti ako Angelina Jolie, Richard Madden, Lauren Ridloffová a mnoho ďaľších.

eternals
Premiéra filmu Eternals na filmovom festivale v Ríme. Zdroj: Facebook/Eternals

Fakty a zaujímavosti v Eternals

Komiksový či práve Marvelový svet je veľmi veľký. Často sa pohybujeme v rôznych časových osách, rôznych svetoch a dimenziách. Niekedy si ani neuvedomíme, koľko vecí je spolu prepojených alebo koľko zaujímavostí sa vo filme nachádza. Preto pre vás máme 6 zaujímavostí o filme Eternals, ktoré musíte vedieť.

Hluchá hrdinka

Lauren Ridloff je talentovaná, ocenená a hluchá americká herečka. Mohli ste ju vidieť aj v Oscarom ocenenom filme: Sound of Metal. A je to práve ona, ktorá bude hrať prvú hluchú Marvel hrdinku Makkari. Fanúšikom sa tak splnil sen. Veľmi dúfali, že do tejto role obsadia práve ju.

eternals
Postava Makkari je v komikse mužská postava. Zdroj: Facebook/Eternals

Pôvod sily Infinity Stones bude odhalená

Všetci Thanosa poznáme ako nepriateľa Avenegers. No vo filme Eternals sa stretávame s faktom, že Thanos je členom Eternals a bol nimi taktiež vychovaný. To, čo sa stalo s ním a s Infinity Stones, sa dozvieme až v samotnom filme.

Celestiáni

S Celesiánmi sme sa mohli stretnúť už v sérií Strážcov Galaxie. A teraz sa s nimi stretneme opäť, ako so samotnými tvorcami Eternals, ale i deviantov.

Homosexualita

Napriek všetkým predsudkom, ktoré sa vo svete objavujú, sa aj Marvel rozhodol vo filme zobraziť otvorený vzťah dvoch mužov. Uvidíme taktiež aj bozkávaciu scénu, ktorá by mala priniesť množstvo emócií.

Na scéne všetci plakali. Je pre mňa veľmi dôležité, aby sa zobrazilo, aká milovaná a krásna je takáto rodina.

Haaz Sleiman, jeden z dvojice mužov

Game Of Thrones

Ak ste fanúšikom Game of Thrones, iste vás poteší, že hercov Richarda Maddena a Kita Harringtona, zobrazujúcich synov rodiny Starkovej, uvidíte aj v Eternals.

Harry Styles

Vo filme sa objaví aj zaujímavá postava Eros. Eros je mladší brat Thanosa a člen Eternals, schopný ovládať emócie a pocity ostatných. Podľa viacerých médií by túto postavu mal stvárniť práve Harry Styles, člen skupiny One Direction.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár