Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ariana Grande priniesla darček ku dňu žien: album Eternal Sunshine

Napísal na 18. marca 2024

Koniec vzťahu a začiatok nového ako soundtrack s bohatou atmosférou. Eternal Sunshine vydala svetoznáma speváčka Ariana Grande 8. marca.

Dnes sa asi nenájde veľa ľudí, ktorí ešte nepočuli meno Ariana Grande. Jej pesničky sa hrajú po celom svete, pričom ich melódie rezonujú hlavách aj po nejakom čase. Speváčka minulý rok oslávila 30. narodeniny, ktoré teraz spečatila emotívnym albumom.

Eternal Sunshine vyšiel na Medzinárodný deň žien ako siedmy štúdiový album americkej speváčky. Názov albumu je odvodený podľa filmu Eternal Sunshine of the Spotless Mind, v ktorom vás herec Jim Carrey skôr rozplače ako rozosmeje. Témou albumu je vymazanie spomienok na lásku, čo môžete vidieť v novom videoklipe hlavného singla we can’t be friends.

Ďalší úspešný projekt

Prvú pieseň z albumu, yes, and?, vydala spolu s klipom už v januári. Okamžite obsadila niekoľko prvých pozícií v hudobných rebríčkoch. Eternal Sunshine dosiahol v deň vydania viac ako 58 miliónov streamov na Spotify, čo je doposiaľ najviac streamov za jeden deň v roku 2024.

Žánrovo sa album zaraďuje medzi R&B a pop. Texty sú inšpirované osobným životom Ariany. Skladá sa z trinástich pesničiek, pričom počuť na nich môžeme iba samotnú speváčku. Výnimkou sú posledné momenty albumu, kedy jej stará mama dáva radu: „Nikdy nechoď spať bez bozku na dobrú noc, to je najhoršie čo môžeš urobiť.“

Na ďalší deň od vydania albumu Ariana Grande vystúpila ako hudobný hosť v epizóde americkej relácie Saturday Night Live. Tam predviedla dve piesne, We Can’t Be Friends a Imperfect for You. V SNL sa objavila naposledy v roku 2016.

Na produkcií Eternal Sunshine sa okrem iných podielali najmä Ariana Grande a Max Martin, čo je švédsky skladateľ a producent populárnej hudby. Atmosféra albumu pridáva do tvorby talentovanej speváčky emocionálnu váhu.