Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Erick the Architect vydáva svoj debutový album I’ve Never Been Here Before

Napísal na 8. marca 2024

Raper a producent zo skupiny Flatbush Zombies vydal svoj prvý sólový projekt s názvom I’ve Never Been Here Before. Na albume nájdete hostí ako Westside Boogie, Joey Bada$$ alebo James Blake.

Erick Elliott, známy aj ako Erick the Architect alebo Erick Arc Elliott, je americký raper a producent. Erick predovšetkým vystupoval ako tretí a posledný článok hip-hopovej skupiny Flatbush Zombies. Skupina má svoj pôvod v brooklynskej štvrti Flatbush. Spolu so skupinami The Underachievers a Pro Era tvoria „superskupinu“ s názvom Beast Coast.

Členovia Flatbush Zombies sa posledné roky začali sústrediť najmä na svoje sólové projekty. Meechy Darko prišiel minulý rok s albumom Doses a rok predtým s debutom Gothic Luxury. Zombie Juice taktiež vydal samostatný projekt Love Without Conditions.

Erick the Architect teraz prináša debutový album I’ve Never Been Here Before. Obsahuje 16 skladieb a hosťuje na ňom niekoľko ďalších umelcov, ako napríklad Joey Bada$$, Channel Tres a Westside Boogie.

Uznávaní umelci

Tretí člen Flatbush Zombies, ako aj samotná samotná skupina, sa dostali do povedomia pred viac ako desiatimi rokmi. Ich diskografia obsahuje niekoľko štúdiových albumov ako aj EPčiek. Erick the Architect je zároveň aj hlavným producentom skupiny a autorom niekoľkých vlastných EP projektov.

Na spolupráce so skupinou sa pridávali čoraz významnejšie mená. RZA z legendárnej rapovej skupiny Wu-tang clan priložil ruku k dielu a počuť ho môžeme na spoločných trackoch Quentin Tarantino a Plug Addicts. S raperom Tech N9ne nahrali skladbu s názvom Monica. Ďalšie známe mená na spolupráci so skupinou je napríklad aj Denzel Curry alebo James Blake.

Erick the Architect a James Blake. Zdroj: hiphopdx.com

Prvú významnú spoluprácu so skupinou Flabush Zombies mal James Blake v Afterlife. Teraz jeho produkciu nájdeme aj na novom albume I’ve Never Been Here Before, konkrétne v pesničkách 2-3 Zone a Parkour. Oba tracky z albumu tiež dostali svoj oficiálny videoklip.