Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Emily in Paris: 5 stereotypov, ktoré pohoršili nielen Francúzov

Napísal na 10. novembra 2020

Streamovacia platforma Netflix nezaháľa ani počas koronakrízy a ponúka novinku v podobe seriálu Emily in Paris. Po zhliadnutí tejto romantickej komédie sa spoločnosť delí na dva tábory. Tých, ktorí sú očarení a tých, ktorí sú pohoršení.

Seriál Emily in Paris pochádza z dielne známeho režiséra Darrena Stara, ktorý má na svedomí aj iné ikonické seriály. Sex v meste či Beverly Hills 90210 sú jeho známe diela plné romantického gýču, priateľstva, módy, irónie a humoru. Samozrejme, Emily in Paris nie je výnimkou.

Hlavnou hrdinkou je Emily Cooper, mladá Američanka, ktorú stvárnila známa herečka Lily Collins. Príbeh začína, keď Emily využije pracovnú príležitosť ako marketingová manažérka v reklamnej agentúre. Presťahuje sa z Chicaga do magického Paríža, kde narazí na množstvo problémov a nedorozumení.

Hlavnou príčinou sú kultúrne rozdiely. A práve vykreslenie Francúzov vzbudzuje rozruch a námietky domácich. Ktoré sú tie najväčšie klasické klišé nepostavené na pravdivom základe v seriáli Emily in Paris?

Emily in Paris
Lily Collins ako Emily Cooper v seriáli Emily in Paris. Zdroj: Forbes

1. Nadmerné fajčenie

Seriál prezentuje myšlienku, že pre Parížana vynechať obed a namiesto neho si len zapáliť cigaretu, fajčiť v interiéri či v office, je normálne a bežné. Pravda je ale iná. Vo Francúzsku je nelegálne si zapáliť cigaretu vo vnútri. Toto klišé pochádza zo starých filmov a v ľuďoch zjavne stále rezonuje.

2. Nikto nepracuje pred 10:30

Tak, ako všade vo svete, začiatok pracovnej doby je individuálny a Francúzsko nie je výnimkou. Fakt, že tvorcovia seriálu hodili všetkých do jedného vreca a označili ich ako lenivý národ, obyvateľov rozhorčil. Skutočnosťou ale je, že v porovnaní s Amerikou majú Francúzi kratší pracovný čas.

3. Francúzi sú protivní a zlomyseľní

Emily je každodenne konfrontovaná kolegami, ktorí ju nerešpektujú. Kamarátka Mindy jej to len potvrdila tým, že povedala: „Číňania sú zlí poza tvoj chrbát, ale Francúzi sú priamo do tváre.“ Popravde sú obyvatelia Francúzska temperamentní, ale nie nepriateľskí. Nemyslia to v zlom, stačí im rešpekt k ich kultúre a dodržiavanie slušných zvykov, napríklad sa pri vstupe slušne pozdraviť bonjour.

Emily in Paris
Emily s jej šéfkou Sylvie a kolegom Julienom. Zdroj: Netflix

4. Domáci nevedia druhý jazyk

Odjakživa sa traduje, že obyvatelia Francúzska sa odmietajú učiť iný jazyk. Tento stereotyp je z časti pravdou, avšak to neznamená, že iný jazyk neovládajú. Jednoducho sú hrdí na svoju kultúru. Považujú za slušné, ak pri návšteve krajiny ovládate aspoň pár zdvorilostných fráz. Hneď, ako vidia snahu a pokoru zo strany turistov, aj oni sú ochotní vyjsť v ústrety a pomôcť.

5. Dvojitý bozk na líce

Hlavná hrdinka je šokovaná, keď ju privíta majiteľ reklamnej agentúry dvojitým bozkom pri prvom stretnutí. Táto francúzska tradícia je známa celosvetovo. Ako to už býva, v seriáli zvyk trochu nafúkli. V skutočnosti je totiž zaužívaný len pri blízkych priateľoch, známych či rodine.

Napriek nahnevaným milovníkom Francúzska či domácich a nereálnosti niektorých situácií sa seriál dočkal veľkej popularity. Dokonca sa v priebehu troch dní stal najsledovanejším produktom v knižnici Netflixu, čo sa nepodarí len tak hocičomu.

Zdroj: YouTube


Možnosti čitateľa
  1. Etels   On   7. septembra 2022 at 21:15

    Спасибо! Ваша информация сохранена в базе и будет проанализирована в ближайшее время. Добро пожаловать в 220.lv Прибор, популярный на протяжении всего 2019 года — массажер Biolift4 от Gezatone! Вы сможете провести процедуру Дарсонваль в домашних условиях, а 5 насадок подойдут для массажа кожи лица и головы. Устройство рекомендовано для проведения антицеллюлитной и омолаживающей терапии. Благодаря длинному шнуру (более 1,5 м) массажером удобно пользоваться лежа. Лазерні масажери для обличчя розгладжують зморшки та покращують колір шкірних покривів. У Розетці ви можете купити масажер для обличчя будь-якої модифікації — ручний, електро, іонний, кварцовий, для вмивання, 3D. Представлені такі бренди, як-от Фаберлік, Філіпс, Мінісо, Refa. Запропоновані японські, американські та європейські девайси. Ціна залежить від функціоналу. Доставка виконується всією Україною Для сідниць і стегон (13) https://aspenwinds.ca/community/profile/ethelk25565067/ Быстрая доставка лекарств из ближайшей аптеки улица Островитянова, 18, ТЦ „Лабиринт“ Выкупить ваше бронирование в аптеке вы можете только после получения смс-уведомления. Дождитесь смс об окончании сборки! Срок сборки может составлять от одного до четырех часов. Небольшое количество масла наносится на чистые брови и ресницы. Процедуру рекомендуется проводить перед сном. Цена зависит от выбранной аптеки и действительна только при заказе с сайта Поделитесь своим мнением о нём, это может быть полезно для других пользователей. Вот список привычек, которые помогут лучше ухаживать за собой и сделать любое средство для роста ресниц в домашних условиях еще более сильным. Обратите внимание, что иногда касторка может вызывать аллергию. За день до бьюти-процедуры проведите тест на реакцию кожи: нанесите масло на внутреннюю часть предплечья на три часа. Если в течение этого времени у вас появились сыпь, зуд или другие признаки раздражения кожи, от использования масла лучше отказаться.

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com